Kanepi kaotas paarismängu teises ringis Mehhikos
Sport | 26 Oct 2022  | Margus JukkumEWR
Kaia Kanepi (WTA -) ja partner Linda Fruhvirtova (WTA 511) *WTA edetabeli kohad siin mainitud on paarismängus edetabeli kohad* kaotasid viienda asetusega paarile Jelena Ostapenko (WTA 11)ja Lydmyla Kichenokile (WTA 10) 6-3, 1-6, 5-10. Eelmises kirjutises Kanepi/Fruhvirtova võidust esimeses ringis ma puudutasin mitte ainult Fruhvirtova tausta, vaid ka Ostapenko ja Kichenoki saavutusi paarismängus WTA tuuril, eriti sel aastal. Tegemist on maailma tipptasemel paarismängjatega.

Kohalik temperatuur oli 20 kraadi C kui matš algas kell pool kolm pealelõuna. Ilm oli pilvine ja niiskust õhus ainult 51%. Igati mugavad mängutingimused.

Esimene sett algab Fruhvirtova serviga ja on kohe näha, et ta esimene serv ei tööta ja ta teeb veel lisaks ühe topeltvea. Ostapenko/Kichenok murravad esimesel võimalusel. Seis 0-1.

Ostapenko alustab servimist ja Kanepi, kes hästi tunneb ta mängu, hävitab tõrjega ta esimese servi. Lõpuks tuleb tasamäng ja Kanepi võidab geimi ja saab murde tagasi tagajoone äralöögiga.

Kanepi nüüd servib ja servib hästi ja nad Fruhvirtovaga lähevad juhtima 2-1.

Kichenok alustab servimist topeltveaga. Kanepi mängib eriti hästi kui talle servitakse. Ta tunneb ennast täiesti koduselt tagajoonel. Võidetakse geim ja saadakse veel ühe murre kätte. Seis 3-1.

Fruhvirtova serv on ikka kahtlane, aga ta teeb tagajoonelt häid lööke, kuid asi läheb ikka tasamänguni välja. Selle olukorra Fruhvirtova lahendab jõulise keskväljaku löögiga, mis määrib äärejoone tagumist nurka. Seis 4-1.

Ostapenko alustab servimist. Ta on vaikselt tõstnud oma mängutaset ja nad Kichenokiga nüüd võidavad ühe geimi. Seis 4-2.

On Kaia Kanepi kord servida ja koos Fruhvirtova agressiivse võrgumänguga saab geim võidetud. Seis 5-2.

Järgmisena servib Kichenok ja koos Ostapenkoga nad võidavad kindlalt geimi. Seis 5-3. Fruhvirtova nüüd servib seti 6-3 võidule nulliga. Vürtsi juurde lisab Kanepi ühe ilusa rabakuga.

Teine sett algab ja Ostapenko servib. Fruhvirtova teeb ühe eriti jõulise löögi, mis tabab Kichenoki valusalt otse kehasse. Viivuks on näha vihavärinat Kichenoki ilme, aga see kaob kohe kui viirastus ja nad Ostapenkoga võidavad geimi. Paarina nad on oma taset tõstnud ja lähevad kiirelt juhtima 3-0. Kanepi servimine toob siiski ühe võidu temale ja Fruhvirtovale, aga mänguhoog on muutunud ja enam ei soosi neid.

Fruhvirtova servimine on lagunemas ja on näha, et Ostapenkol ja Kichenokil on paarismängu väljaku geomeetria kogemuste kaudu palju selgem. Nad mängivad nurkasid paremini ja juba aimavad, kuhu kohta palli lüüakse. Nad võidavad teise seti 6-2.

Tuleb kiire lõppmäng. Siin oli eriti näha Kichenoki vilumust võrgu juures. Ta tihti paigutas ennast päris väljaku keskele võrgu juures ja pidi puusadest sügavalt kummarduma kui Ostapenko servis otse üle ta pea. Kui tõrjelöök tuli tagasi, siis ta kohe oli võimeline nagu hampelmann reketiga püsti kargama ja vollega suunata pall kuhugi ebamugavalt kaugele vastasmängjatest.

Kanepil ja Fruhvirtoval mingeid lahendusi ei olnud. Kichenok domineeris väljaku keskel ja tehes passeerlööke mööda äärejooni pidevalt kutsus esile lihtvigu. Kiires lõppmängus Kanepi ja Fruhvirtova kaotasid 5-10 ja sellega ka matši 6-3, 2-6, 5-10.