Kanepi ja Kontveiti edu Austraalias
Eestlased Austraalias | 05 Feb 2021  | EWR OnlineEWR
Anett Kontaveit Autor/allikas: SCANPIX/AFP
Austraalias toimuvatel naiste tenniseturniiridel jätkavad Kaia Kanepi ja Anett Kontaveit edukalt.

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 23.) jõudis Melbourne's peetava nn isolatsioonimängijate turniiril ehk WTA 500 kategooria turniiril Grampians Trophy veerandfinaali, alistades teises ringis ameeriklanna Bethanie Mattek-Sandsi (WTA 339.).

Turniiril 6. asetatud Kontaveit võitis tund ja 49 minutit kestnud kohtumise 7:5, 7:5.

Kaia Kanepi (WTA 94.) pidi Eesti aja järgi reede hommikul Melbourne'is peetava WTA 500 kategooria turniiri Gippsland Trophy veerandfinaalis kohtuma 8. asetatud Karolina Muchovaga (WTA 27.), ent tšehhitar andis loobumisvõidu. Poolfinaalis kohtub Kanepi maailma teise reketi Simona Halepi alistanud Jekaterina Aleksandrovaga.

Viimati mängis Kanepi WTA turniiril poolfinaalis 2013. aasta kevadel Brüsselis, kus võitis lõpuks enda karjääri neljanda WTA turniiri. Kõva kattega väljakul oli ta viimati WTA poolfinaalis 2012. aasta sügisel Lõuna-Koreas, kus jõudis finaali välja, aga jäi seal alla Caroline Wozniackile.