Kanepi edukalt kolmandasse ringi Pariisis
Sport | 25 May 2022  | Margus JukkumEWR
Eesti teine reket Kaia Kanepi (WTA 46) võitis tasavägise teise ringi matši Prantsuse lahtistel brasiillanna Beatriy Haddad Maia (WTA 48) vastu 6-4, 6-4.

Matš toimus kolmeteistkümnendal väljakul, mis asub täiesti peaväljakutest eemal ja kus isegi ei ole mehitatud kaameraid.

Mõlemad naised, nii Haddad Maia kui ka Kaia Kanepi, on tugeva käega ja armastavad pommitada palle raskete lamedate löökidega. Tänases mängus mõlemal naisel oli murde võimalusi, aga Kaia Kanepi oli ainus kes suutis kahel korral neid ära kasutada.

Haddad Maial oli esimeses setis juba teises geimis kaks murdepalli käes, aga Kanepi suutis need päästa. Järgmises geimis Haddad Maia kinkis Kanepile murde topelvigade abil. Neljandas geimis oli Haddad Maial jälle kaks murdepalli kasutada, kuid ta ei suutnud neid realiseerida. Selliselt läks esimene sett Kanepile 6-4.

Teises setis, kui seis oli 3-3, sai Kanepi kolm murdepalli ja realiseeris kolmanda. Selle eduga suutis Kanepi püsida stabiilselt seti lõpuni ja võita 6-4.

Peale matši selgus, et Kanepi oli trenni teinud Haddad Maiaga Trophee Lagardere turniiri ajal, nii et ta oli tuttav Haddad Maia mänguga. See kindlasti oli faktor tänases võidus, sest Kanepi pihtis intervjuus, et Haddad Maia mängis täna täpselt samamoodi nagu ta mängis trennis.

Kaia Kanepi järgmine vastane on ameeriklanna Coco Gauf (WTA 23) kellega ta on varem ühel korral mänginud mullu Emilia-Romagna turniiril. Gauf jäi siis ülinapilt peale 7-6(6), 7-6(7). Mäng lubab olla põnev. Coco Gauf on tuntud oma kõva servi ja eeskäe löökide poolest mis tihti omavad topsist (topspin) vinti. Matš toimub reedel.