Kaia Kanepi võidukas Madridi esimeses ringis
Sport | 30 Apr 2022  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Kaia Kanepi (WTA 55) võitis oma esimese ringi matši Mutua Madridi lahtistel (WTA 1000) kuueteistaastase tšehhitar Linda Fruhvirtova (WTA 205) vastu 6-3, 6-4. Mäng osutis tasavägisemaks kui oleks võiks enne arvata. Fruhvirtova on andekas tulevikulootus kes on oma noore karjääri jooksul suutnud viiel korral võita edetabeli top saja mängijaid, nende hulgas Elise Mertensi (WTA 28) ja Ana Konjuhi (WTA 66).

Esimene sett algas ebakindlalt mõlema mängija poolt. Kumbki naine ei suutnud hoida servi kuni kolmas geim algas ja Kaia Kanepi hakkas näitama kindlamat mängu. Kanepi uuesti murdis Fruhvirtovat seitsmendas geimis ja läks juhtima 5-3. Oma servil Kaia võitis seti 6-3.

Punased liivaväljakud Madridis on kiired ja seda turniiri mängitakse "Dunlop Fast Clay Court" pallidega, mis soosivad raske löögiga tennisisti nagu Kaia Kanepi. Teises setis Kaia läks kiiresti juhtima 4-1 kui Fruhvirtova surus ühe imelihtsa rabaka võrku, mis näiliselt raputas ta enesekindlust. Sellele aga järgnes hoopis langus Kanepi mängutasemes kui ta oma servil jäi ootamatult 0-40 kaotusseisu. Selle geimi jooksul Kaia suutis päästa kolm murdepalli, aga tšehhitar sai siin ühe murde tagasi neljandal võimalusel. Mängiti edasi servil kuni Kanepi paneb matši kotti esimesel matšipunktil oma servil. Seis 6-4. See on esimene võit mis Kaia Kanepi on saanud kirja Madridi lahtistel seitsme aasta jooksul. Ainus tõsine kriitika mida võiks ette heita Kanepi esituse kohta, on vist lihtvead. Neid oli äärmiselt palju, aga eks see tule jutuks treener Dave Marshalliga, kes jälgimas mängu Kaia loožis koos füsioteraput Indrek Tustiga.

Teises ringis Kaia Kanepi kohtub ameeriklanna Jessica Pegulaga (WTA 14). Mäng toimub pühapäeval. Mängijad omavahel varem pole kohanud. Huvitav ääremärkus siin spordifännidele, eriti Põhja-Ameerikas. Jessica isa, Terry Pegula, on miljardär õliinsener, kes omab firmat Pegula Sports and Entertainment, mis omakorda omab NHL hokimeeskonda Buffalo Sabres ja NFL jalgpalli meeskonda Buffalo Bills.