Kaia Kanepi kaotas teises ringis Austraalias
Sport | 08 Jan 2023  | Margus JukkumEWR
Eesti teine reket, Kaia Kanepi (WTA 32), kaotas oma teise ringi matši Adelaide International 1 (WTA 500) turniiril Austraalias tšehhitar Marketa Vondrousovale (WTA 92) 6-0, 6-4.

Temperatuur mängu eel oli suhteliselt jahe, 18 kraadi Celsius. Kaia Kanepi alustab servimisega ja Vondrousova kohe murrab teda nulliga. Vondrousova madal edetabeli seis on petlik. Randmevigastuse tõttu ta ei mänginud kuus kuud tennist eelmisel aastal. Kahekümnekolme aastane tšehhitar oli enne vigastust esikahekümne mängija. Tundub tema tasemest selles matšis, et ta on täiesti tervenenud oma vigastusest. Oma servil Vondrousova hoiab nulliga. Kanepi ei ole suutnud esimese kahe geimi jooksul ühtegi punkti võita. Olukord on täbar ja muutub piinlikuks, kui Vondrousova jälle murrab Kanepit kolmandas geimis. Kaia Kanepi on viimasest kuueteiskümnest mängitud punktist võitnud ainult kaks!

Vondrousova on ka kõva paarismängija ja ta neutraliseerib Kanepi tagajoone mängu osavate tilklöökidega, mis sunnivad eestlannat võrgu juurde. Isegi kui Kanepi jõuab pallini ja saab selle üle võrgu tõugata, siis Vondrousova kaarlöögid, või loppid, on nii täpsed ja sügavad, et Kanepi eakad jalad ei jõua järele. Mida teha?

Kanepi ei servi halvasti, aga ta löögid on ebatäpsed ja lendavad auti. Seis on kiirelt 4-0 edu tšehhitarile ja vähem kui poole tunniga esimene sett lõppeb 6-0.

Teine sett algab ka Kanepi servigeimi murdega. Seekord siiski Kanepi suudab kaks murdepalli päästa, enne kui Vondrousova mängib ühe stoppi. Kanepi jõuab pallini, aga Vondrousova on täiesti valmis ja teeb ühe ilusa passeerlöögi lahtisele väljakupoolele. Seitse geimi on mängitud, aga Kanepi ei ole veel suutnud ühtegi geimi võita. Alles seti kolmandas geimis, hea servimisega, Kanepi saab oma esimese geimivõidu. Seis on nüüd 1-2. Kanepi on ikka ühe murdega kaotusseisus.

Mõlemad naised hoiavad serve kuni seis on 5-3 Vondrousova edu. Kanepi servil Vondrousova saab ühe matšipalli, aga Kanepi suudab selle päästa ja võita geimi. Vondrousova alustab servima matši võidule. Ta läheb kiirelt juhtima 30-0, aga sama kiirelt Kanepi viigistab seisu. Vondrousova teeb siis närvilise topeltvea ja Kanepil ongi käes oodatud murdepall, et püsida matšis. Kahjuks järgmisel pallingul Kanepi tagakäe äralöök lendab pikaks ja Vondrousova servib välja matši võidu 6-0, 6-4.

Aastate jooksul jälgides Kanepi mängu, pean nentima, et on mänginud halvemini kui just siin, ja võitnud. Nii see mõnikord juhtub.

Peale kaotust Kaia Kanepi alustas mängimist kvalifikatsiooni ringides Adelaide International 2 (WTA 500) turniiril. Esimeses ringis ta võitis ungarlannat Anna Bondarit (WTA 77) 6-1, 7-5(5). Teises kvalifikatsiooni ringis ta jäi alla rumeenlannale Sorana Cristeale (WTA 45) 6-2, 4-6, 7-5. See jäi viimaseks soojendusturniiriks enne Austraalia lahtiste suurt slämmi mis algab 14. jaanuaril.