Kaia Kanepi kaotas kindlalt Madridis
Sport | 01 May 2022  | Margus JukkumEWR
Kaia Kanepi (WTA 55) kaotas kindlalt Mutua Madridi lahtiste (WTA 1000) teises ringis Ameerika teisele reketile Jessica Pegulale (WTA 14) 3-6, 3-6.

Kaia Kanepi sattus esimeses setis pisut kimbutusse võrgu punktidega. Kolmel korral Pegula suutis Kanepi tuua võrgu juurde alalöökidega. Kaia küll jõudis pallideni, aga ei suutnud efektiivselt neid tõrjuda ja Pegula kahel korral sai endale punktid kõrgete kaarlöökidega ja ühel korral terava tagakäe tõrjega. Neljandas geimis jäi Kanepi 0-40 kaotusseisu ja Pegula suutis teda murda ja minna juhtima 3-1. Viiendas geimis Kaia suudab murda tagasi kui ta Pegula servil oli 40-0 eduseisus. Murre tuli raskelt, kuna Pegula suutis päästa kaks murdepalli enne, kui Kanepi realiseeris murde kolmandal võimalusel. See jäi ka Kanepi esimese seti kõrgpunktiks. Seitsmendas geimis Kanepi jääb hätta oma esimese serviga ja Pegula karistab teda murdega. Pegula siis servis esimese seti võiduni 6-3.

Teises setis Pegula kohe kiirelt murdis Kanepi. Lihtvead jälle kummitavad Kaia mängu ja ta on kiiresti 1-4 kaotusseisus peale teistkordset Pegula murret. Kanepi küll saab ühe murde tagasi, aga siis Pegula suudab teda uuesti murda ja panna matš kotti esimesel matšipallil.

Kaia mäng ei olnud nii halb kui võiks statistikast arvata. Pegula on WTA edetabelis palju kõrgemal kohal ja on momendil oma karjääri haripunktil. Et teda võita, oli Kanepil vaja agressiivselt mängida, võtta riske oma äralöökidega. Kahjuks eestlanna mängus täna vajalik teravus ja õnn oli puudu ja see muutus saatuslikuks tähtsamatel hetkedel. Siiski, Kanepi teenis selle turniiriga 65 WTA punkti ja 45,075 eurot.