Kaia Kanepi jälle võidukas Charlestonis vihma kiuste
Sport | 06 Apr 2022  | Margus JukkumEWR
Kaia Kanepi (WTA 57) päev algas väga pika viivitusega, tingitud vihmasajust, mis kindlasti tuli talle pisut kasuks, kuna ta eelmine matš Shelby Rogersi (WTA 44) vastu oli kurnav kolmetunnine maraton mida Kaia suutis siiski võita 6(2)-7, 7-5, 6-2.

Kaia Kanepi teise ringi vastane oli kahekümnenelja aastane poolatar Magdalena Frech (WTA 87). Mäng pidi algama 14:05 kohaliku kella järgi, aga algas täpselt kolm tundi hiljem vihmase ilma tõttu.

Mänguajal temperatuur oli 25 kraadi Celsius ja õhuniiskust oli 82%. Oli ka kerge tuul, 6.17 m/s. Ilm oli pilvine ja ennustati rohkem vihma. Kaia treener ja füsioterapeut Indrek Tustig oli kohal matši jälgimas.

Mäng algas ülitasavägiselt ja mõlemad naised olid eksimatud oma servi hoidmisega. Kuuendas geimis Kaia sai ühe murdepalli Frech'i servilt ja kohe selle ka realiseeris ning läks juhtima 4-2. Järgmises geimis Frech murrab kiirelt tagasi esimesel võimalusel mida Kaia talle loovutab. Seis on 4-3. Kaheksanda geimi Frech võidab kolme võimsa ässaga. Seis on 4-4. Oma servil Kaia võidab geimi nulliga ja läks juhtima 5-4. Frech'i servilt Kaia'l oli murdevõimalus mis oli ka setipunkt, aga ta ei suutnud seda realiseerida ja Frech viigistab seisu geimivõiduga. Kaia läks oma servil juhtima 6-5. Frech omakorda sattus raskustesse oma servigeimiga ja loovutas Kaia'le koguni kolm murdepalli. Poolatar siiski tõmbas ennast kiirelt kokku ja päästis murdepallid. Kaia suutis setivõidu võtta alles neljandal murdepalli võimalusel 7-5.

Teine sett algas nagu esimene. Mõlemad naised hoiavad servi. Oli imponeeriv näha, kuidas Kaia suutis oma vastast jooksutada äärest äärde pikemates pallivahetustes äärelöökidega. Kolmandas geimis kui Kaia oli suutnud oma servi hoida, mäng katkestati, kuna äikest oli nähtud vähem kui viie kilomeetri kaugusel mänguväljakust. Tribüünist saadeti publik laiali varjupaikadesse. Kohaliku aja järgi kell oli 18:00.

Mäng läks uuesti käiku 19:25. Publikut oli tunduvalt vähem. Temperatuur oli ka vist langenud, kuna pukikohtunik tõmbas endale selga paksema jope. Peale pausi Frech hoiab oma servi ja seis on 2-2. Mulle tundus, et paus oli Kaiale mõjunud kehvalt, kuna ta täpsus servi ja lihtlöökidega oli häiritud, võrreldes esimese setiga. Siiski Kaia suudab peale ebalevat mängu võita geimi ja minna juhtima 3-2. Järgnevatel geimidel Frech loovutab Kaiale kuhjaga murdepalle mida Kaia lihtsalt ei suuda kuidagi ära realiseerida. Täiesti ebareaalne! Kogu matšis Frech suutis päästa 11 murdepalli neljateistkümnest võimalusest. Lõpuks siiski Kaia suutis Frech'd murda ja minna juhtima 5-3. Üheksandal geimil Kaia läks ette 40-15. Tal oli kaks matšpalli oma servil ja jumal tänatud võitis esimesel võimalusel, sest vihma hakkas jälle sadama.

Kaia Kanepi järgmine vastane alles selgub homme mängitavas matšis. See saab olema kas kanadalanna Leila Fernandez (WTA 19) või poolatar Magda Linette (WTA 64).