Kaia Kanepi jäi alla kolmesetilises heitluses Cincinnatis
Sport | 16 Aug 2022  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Kaia Kanepi (WTA 31) jäi alla kolmesetilises matšis valgevenelanna Victoria Azarenkale (WTA 22) 3-6, 6-4, 3-6 Cincinnati Western & Southern Openil (WTA 1000).

Esimene sett algas väga kummaliselt, arvestades et mänguväljakul olid kaks vilunud mängijat. Peale viiendat geimi oli olnud koguni kolm servimurret, enne kui Azarenka, kes juhtis 3-2, hakkas ässadega pommitama, ennast ette rebides 4-2.

Victoria Azarenka on endine maailma esireket, kes on karjääri jooksul võitnud 21 turniiri, kaks neist slämmid. Tegemist on tõelise kõvakatte spetsialistiga, kuna 20 neist turniirivõite tulid just kõvakatte väljakutel. Tasub mainida, et Azarenka on kahel korral võitnud Cincinnati turniiri, viimati aastal 2020.

Kui seis esimeses setis oli 3-5 ja Kanepi servis, oli ta ainult murdega taga. Selles geimis mängiti koguni viis tasamängu, enne kui Azarenka suutis uuesti Kanepit murda ja võita sett 6-3.

Azarenka alustas teist setti servihoiuga ja siis murdis suhteliselt kergelt Kanepit, kuid Kanepi näitas kohe hambaid ja murdis tagasi. Mõlema mängja tase on märgatavalt tõusnud ja nad määrivad ääre ja tagajooni teravate löökidega. Peale Kanepi murret Azarenka murrab kohe tagasi. Selles setis on nüüd olnud kolm servimurret järjestiku. See on kindlasti märk, et mõlemad naised loevad vastase servi hästi ja üleüldse liiguvad ja näevad palli suurepäraselt.

Matšis toimub nüüd neljas murre kui Kanepi uuesti murrab. Eestlanna kindlustab murde servihoiuga ja seis on 3-3. Siis toimub viies murre, kui Azarenka kingib geimi Kanepile kahe järjestikuse topeltveaga. Kanepi mäng kogub julgust ja ta suudab servi hoida võimsa ässaga ja juhib setti 5-3. Peale Azarenka servihoiet Kanepi servib teise seti võiduni 6-4.

Kanepi alustab kolmandat setti murdega. Geim lõpeb ulmelise lopiga kui Azarenka oli terava krossi löönud väljaku vasakule äärele. Kanepi vaevalt jõudis sinna ja pidi pikalt sirutama, et reketiga palli üldse tabada. Pall lendas üle Azarenka ja maandus tagajoonele. Azarenka ei proovinudki seda palli mängida, kuna ta oli veendunud, et pall kukub auti. Kanepi reaktsioon oli täiesti hämmastav. Ta võttis punkti vastu täiesti stoiliselt, näpib oma reketit ja rahulikult jalutab tagajoone äärde ja valmistub järgmiseks geimiks. Ei mingisuguseid hõikeid või rusikaga vibutamist. Vana rahu ise. Täiesti lummavalt eriline.

Kahjuks järgmises geimis Azarenka kohe murrab Kanepit. Sellega läheb lahti uus murrete seeria ja Kanepi murrab tagasi, näidates, et oskab ka võrgus punkte võita kiirete reaktsioonidega. Siit edasi ebatäpsused äralöökidega rassivad Kanepi mängu. Löögid ei ole nii teravad ja servimine, eriti esimene serv, on raskustes. Mäng hakkab käest libisema ja Azarenka tüürib seti ja matši võiduni.

Kuigi Kaia Kanepi kaotas, ta üldiselt mängis hästi väga tugeva oponendi vastu. Ees ootavad USA lahtised New Yorgis.