Kaia Kanepi alustas uut turniiri võiduga
Sport | 13 Jan 2023  | Margus JukkumEWR
Kaia Kanepi (WTA 32) võitis oma esimese ringi matši Austraalias, Adelaide International 2 turniiril (WTA 500) 6-2, 6-2.

Kanepi vastane oli austraallanna Storm Hunter (WTA 227). Hunteri edetabeli koht on veidi petlik. Jah, ta on üksikmängus #227, aga paarismängus on ta #13 ja tegemist on ikkagi slämmi võitjaga. Storm Hunter võitis segapaarismängus, koos partneri John Peersiga USA lahtistel eelmisel aastal.

Temperatuur õhtusel matši ajal oli suhteliselt mugav 25 kraadi Celsiuse järgi. Ääremärkusena pean mainima, et pukikohtunik oli Yuliya Ignatchenko, Kazakstanist. Ma ei olnud temast varem teadlik, aga eks tänapäeva tennisel on tõeline rahvusvaheline haare.

Mõlemad naised hoiavad oma esimesed servigeimid avasetis. Kuigi Kanepi esimene serv ei tööta, tuleb välja, et ta teine serv pole üldse paha. Kolmandas geimis Kanepi löögid on saanud sisse täiesti uue hoo ja ta murrab Hunterit. Siit edasi Kanepi täiesti domineerib mängu tagajoonelt ja kiirelt võidab seti 6-2.

Teine sett algab ja Kanepi mängu on hiilinud rohkem lihtvigu. Mängud on nüüd tasavägisemad. Kui seis on 2-2, Kanepi hakkab tõsiselt survestama Hunteri teist servi ja see toob tulemusi. Ta murrab ja läheb 3-2 juhtima. Järgmistes geimides Hunter üritab jonnakalt vastupanu osutada. Tulevad mitmes geimis tasamängud ja pikemad pallivahetused. Isegi kui Kanepil oli reketil 3 matšipalli, siis Hunter suutis need kõik päästa enne, kui Kanepi suutis võidu välja servida 6-2, 6-2.

Kaja Kanepi mäng oli enesekindel ja tugev. Tundub, et ta on vaimselt ja füüsiliselt heas kohas Austraalia lahtiste eel.