Kaia Kanepi alustas uut aastat võiduga
Sport | 01 Jan 2023  | Margus JukkumEWR
Kaia Kanepi (WTA 32) võitis oma matši valgevenelanna Aliaksandra Sasnovichi (WTA 30) vastu 4-6, 6-1, 6-4 Austraalias, Adelaide International 1 (WTA 500) turniiril.

Pilvisel päeval esimene sett tasavägises mängus lõppes kaotusega Kanepile 4-6. Setis toimus ainus murre ja see otsustas esimese seti tulemuse.

Teine sett algas Kanepi serviga ja ta kohe esimese löögiga põrutas ässa. See oli kindel märk, et ta ei olnud veel valmis reketeid pakkima. Ta võitis ka teise seti, loovutades avamängus vastasele vaid ühe punkti. Sasnovich omakorda alustab samas vaimus kui esimeses setis. Ta läheb kiirelt juhtima 30-0 enne kui Kanepi näitab hambaid ja viigistab seisu. Siis ühe julge tilklöögiga, mängitud võrgu juures, Kanepi saab oma esimese murdepalli. Selle eestlanna kohe realiseerib suurepärase etteaimamisega vastase löögi suunast, mis võimaldab tal teha ühe elegantse passeerlöögi. Nüüd juhtimas 2-0, Kanepi siis kindlustab murde omapoolse servihoiuga. Alles siis kui Kanepi on ees 3-0, suudab Sasnovich keskenduda ja võita geimi.

Mängu jälgides oli ilmne, et Sasnovich ei mänginud halvasti, vaid Kanepi teises setis tõstis oma taset. Kanepi servis järjekindlusega raskeid ja kiireid palle. Radar näitas nende kiirust enamasti sadakuuskümmend kilomeetrit tunnis hooga, kohati ka üle sajaseitsemekümne.

Imponeeriv oli näha, kui sujuvalt Kanepi liikus väljakul. Vajaduse korral ta sirutab oma keha ja reketit, tehes äralööke, mis esialgu oleks tundnud võimatud. Mulle tundus, et ta on pisut löökide kiirust langetanud ja üritab neid teha hoopis täpsemalt, nii et pallid maanduvad rohkem ääre ja tagajoonel. Sellele viitab ta lihtvigade nappus selles matšis. Võites teise seti 6-1, Kanepi ei teinud ühtegi lihtviga ja lõi 5 ässa.

Peale teist setti Sasnovich lahkub väljakult. Ta tuleb tagasi uues meeleolus ja alustab kolmandat setti tugevalt. Ta on nüüd tõstnud oma taset ja võidab esimese geimi osava teise servi najal.

Kanepi oma tugeva serviga kohe viigistab seisu. Kanepi hea mänguhoog kandub üle kolmandasse geimi, kus ta suudab Sasnovichi murda tugeva krossiga peale tasamängu.

Ja siis...

tuleb langus.

Kanepi serv äkki ei toimi ja Sasnovich murrab nulliga. Seis on nüüd 2-2.

Sasnovich, kes on hea paarismängija, on hakanud ründama võrku ja on oma efektiivsete volledega sassi ajama Kanepi mängu. Valgevenelanna hoiab oma servi kindlalt ja nüüd juhib 3-2. Ta on viimasest üheksast mängitud punktidest võitnud kaheksa.

Kanepi mängib nüüd ettevaatlikumalt. Ta teine serv on muutunud ründavaks. Sellegipoolest geim läheb tasamänguni välja ja Kanepi rabeleb geimi võiduni. Mõlemad naised mängivad üliettevaatlikult. Järgmine geim Sasnovichi servil jõuab koguni kolmandasse tasamängu, enne kui Kanepi karistab Sasnovichi pehmet teist servi tugeva äralöögiga ja rebib ette 4-3. Kanepi on jälle leidnud oma servi ja suudab kindlustada murret ja minna juhtima 5-3.

Sasnovich võidab oma järgmise servigeimi kergelt ja matš on nüüd Kanepi reketil.

Just sellel otsustaval geimil Kanepi jääb kiirelt 0-30 kaotusseisu ja siis 15-40, kinkides Sasnovichile kaks murdepalli. Kuidagi Kanepi tõmbab ennast kokku ja toob geimi tasamänguni, ja imede ime, esimesel matšpallil võidab jõukatsumise. Viru veri vist nii kergelt ei värise.