Eestlased Wimbledonis - Rabe võit ja kiretu kaotus
Sport | 28 Jun 2022  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 2) võitis oma esimese ringi matši Wimbledonis ameeriklanna Bernarda Pera (WTA 123) vastu 7-5, 6-1. Eesti teine reket Kaia Kanepi (WTA 38) kaotas oma avamatši prantslanna Diane Parry (WTA 77) vastu 4-6, 4-6.

Anett Kontaveit, peale pikemat haigestuspausi ilmus väljakule uue treeneri Torben Beltzi käe all. Ta vastane oli ameeriklanna Bernarda Pera (WTA 123). Eestlanna alustas hästi ja läks kiirelt 3-0 juhtima, mis siis kohe paisus 4-1 eduseisule, kui oma servihoiuga ta suutis päästa kaks murdepalli viiendas geimis. See viies geim iseenesest viitas vaikselt mingile vormi lagunemisele, sest Pera siit edasi võitis järgmist neli geimi järjestikus, et minna juhtima 5-4. Kontaveidi serv muutus ebastabiilseks ja ta suunas äralööke mitmele poole auti. Raske öelda, kas see oli tingitud matši kogemuste või trenni puudumisest murul sel aastal. Võis ka olla, et füüsiliselt kõik ei ole veel optimaalne. Igal juhul, Pera servil seti võiduks, Kontaveit sai ühe murdepalli mis ta ka kohe realiseeris, et viigistada seisu. Tundus, et mänguhoog uuesti soosis Kontaveiti. Eriti, kui Pera oma servil setipunktil kingib esimese seti Kontaveidile topeltveaga.

Teine sett algas ebamääraselt. Kontaveidi servimine on jälle ebakindel, aga ta pigistab välja raske geimivõidu. Pera oma servil läks 40-15 juhtima, aga Kontaveit südilt viib geimi tasamänguni. Geim takerdub seisu kus kumbki mängija ei suuda geimi lõpetada. Mängitakse neli tasamängu, enne kui Kontaveit suudab kõrgema käigu sisse tuua oma mängu ja murda Perat. Peale murret Pera on vaimselt laostatud ja ta mäng laguneb täiesti ära. Anett Kontaveit võidab teise seti 6-1 ja matši 7-5, 6-1.

Eesti teine reket Kaia Kanepi (WTA 38) läks vastamisi prantslanna Diane Parryiga (WTA 77) Wimbledoni viieteistkümnendal väljakul. Kahekümne aastane Parry on endine juuniorite maailma esinumber, kes ka Prantsusmaa lahtistel sel aastal esimeses ringis võitis turniiri tiitlikaitsjat Barbora Krejčkovát.

Selgelt Parry on tõusev täht ja ta osutas keeruliseks vastaseks Kanepile. Matš oli tasavägine. Esimese seti võitis Parry üheainsa murdega 6-4. Teises setis Kanepi läks juhtima murdega 3-1, aga ei suutnud seda edu kaitsta lõpuni. Mängutase mõlema mängija poolelt hakkas kõikuma. Vahetati murdeid ja seis oli viigis, kui Parry sai uue hoo enda mängu ja suutis sooritada veel ühe murde. Järgnevalt ta tagas kindla servigeimiga teise seti ja matši võidu. Kanepile oli see järjekordne 4-6, 4-6 kaotus, kus ta jälle ei suutnud otsustavatel hetkedel leida tasakaalu enda mängus, et suunata napid kaotused võitudeks. Wimbledonis Kanepi realiseeris neljast murdevõimalusest kaks. Tema vastane Parry realiseeris neli murret seitsmest murdepallist. Vahe oli napp, aga sellised kaotused on valusamad kui tõsised lüüasaamised.

Vajab nentimist, et Wimbledoni eel suri Kaia Kanepi isa, Jaak Kanepi. Jaak oli tugifiguur Kaia tennisekarjääri loomises ja tennise spordiklubi Topten juht. Ta oli 68 aastat vana.