Eesti parim maadleja Epp Mäe võitis MMil hõbeda
Sport | 07 Oct 2021  | EWR OnlineEWR
Eesti parim maadleja Epp Mäe pääses Oslos toimuval MMil finaali, kuid kaotas seal 4:6 ameeriklannale Adeline Maria Grayle.

Mäe alustas suurepäraselt ja võitis esimese maadlusaja 4:0. Veel viimase minuti alates juhtis ta 4:2, kuid seejärel suutis vastane teha kaks kaht punkti väärt võtet ja võita 6:4.

«Esimesel perioodil läks kõik hästi. Ning ka teise perioodi esimesel minutil oli kõik kontrolli all,» võttis Mäe treener Raska lühidalt kokku finaalmatši positiivsema osa. «Siis andis kohtunik märku passiivsusest ja tekkis kerge ebakindlus. Matš kulmineerus nii nagu kulmineerus. Viimastel sekunditel hoidis vastane Eppu haardes ja seal polnud enam midagi teha.»

Eelviimasel maadlusminutil, Mäe eduseisul 4:2 hakkasid tiksuma 30 sekundit, mille võtteta möödumisel saanuks vastane ühe punkti. Kui see aeg hakkas täis saama, läks Mäe üritama, kuid jäi hoopis ise vastase alla ja too sai nõnda kaks punkti.

Maailmameistrivõistlused tõid Mäele ikkagi karjääri parima tulemuse - varem oli ta teeninud kaks pronksi. Epp Mäe oli üldse kokkuvõttes edukas aasta, kevadel võitis ta EM-kulla, Tokyo olümpiamängude saavutas 8. koha ja lõppenud MMl saavutas hõbeda.