Eastbourne'i muru ja Kaia Kanepi (#1)
Sport | 22 Jun 2022  | Margus JukkumEWR
Sel nädalal Kaia Kanepi (WTA 41) mängis staažikal Wimbledoni soojendusturniiril, Rothesay International Eastbourne (WTA 500). Tänavu oli esimene kord peale nelja-aastast pausi kus Kaia Kanepi otsustas mängida Eastbourne'is. Muruväljakud ei ole kunagi olnud Kanepi lemmikud. Isegi vilunud mängjad vajavad aega kohaneda muruväljakute iseärasustega. Seda oli näha Kanepi mängus Berliinis, kus ta küll võitis avaseti Karolina Pliškova (WTA 7) vastu, aga kaotas viimased kaks setti nulliga. Millal me viimati Kanepiga seda nägime? Täielik baranka!

Eastbourne'i esimeses ringis Kanepi läks vastamisi hispaanlanna Nuria Parrizas Diasiga (WTA 52). Mäng algas väga tasavägiselt. Alles neljandas geimis Kaia Kanepil oli kaks murdepalli mida ta ei suutnud realiseerida. Siis tuli veel kolmas mille ta võrku lõi ja neljas mille kaotas lihtveaga. Viienda murdepalli Kanepi siiski suutis maksma panna ja peale oma servi hoidu läks juhtima 4-1.

See edu oli põgus, kuna Parrizas Dias võitis oma servigeimi ja kohe murdis tagasi. Hispaanlanna võitis ka oma järgneva servigeimi ja kohe kohe oli seis 4-4. Kanepi vastab sellele tugeva servigeimi võiduga ja läheb uuesti juhtima 5-4. Järgmises geimis, Parrizas Diasi servil, Kanepil oli setipunkt oma reketil aga see kadus lihtveaga. Peale oma servihoidu järgmises geimis, seis 6-5, Kanepil oli koguni kaks setipunkti käes. Ühe lahendas Parrizas Dias ässaga ja teise Kanepi lajatas võrku.

Sett läks kiiresse lõppmängu. Esimesed kolm punkti läksid siin servija vastu, aga neljanda punkti võidab oma serviga Kaia Kanepi ja asub juhtima 3-1. Siit edasi Kanepi võidab üheainsa punkti. Parrizas Dias võidab esimese seti kiirlõppmängu 7-4.

Saatuslikuks esimeses setis sai olema Kanepi jõuetus realiseerida murdepalle. Kaheksast võimalusest ta suutis välja pigistada vaid ühe murde.

Teine sett veeres edasi võrdselt seitsmenda geimini, kus Kanepil oli käes kolm murdepalli ja üllatus üllatus, ta kohe realiseeris esimese ja läks juhtima 4-3. Siit edasi murdevõimalusi kumbagipidi ei tulnud. Seisul 5-4 oma servil, Kanepi realiseeris esimese setipunkti ja viigistas matšiseisu.

Kolmas sett algab Kanepile rabedalt kui Parrizas Dias hoiab kindlalt oma servi ja kohe murrab Kanepit. Hea hoo sisse saanud Parrizas Dias võidab oma järgneva servigeimi ja on kiirelt läinud juhtima 3-0. Eestlanna on kaotanud esimesest kümnest punktist üheksa. Kanepi lõpuks suudab oma servigeimi jalule saada ja hakkab näitama hambaid agressiivsete löökidega. See omakorda loob murdevõimalusi, mida ta suudab maksma panna ja varsti on viiginumbrid matšil paigal. Kanepil seda tehes on ka oma jagu õnne. Mitmed tema esimesed servid lendasid vastu võrgulinti, aga kukkusid üle, nii et ta sai neid uuesti lansseerida esimese servidena. Paaril korral äralöökidega võrk samamoodi soosis teda. Üheksandas geimis, seis 4-4, Kanepi sai kaks murdepalli ja kohe realiseeris esimese. Kaia Kanepi võitis matši enda servil nulliga, võidunumbrid 6-7, 6-4, 6-4.

Mängujärgses intervjuus peale kahe ja poole tunnist matši Kanepi möönis, et kuigi muruväljak nägi eemalt väga ilus, oli see murukate siiski liiga uus, ja pallid põrkasid tema meelest liiga ebamugavalt madalale.