Cincinnati turniir lõppes Kontaveidile kaotusega
Sport | 20 Aug 2022  | Margus JukkumEWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Anett Kontaveit (WTA 2) kaotas Shuai Zhangile (WTA 44) nende kolmanda ringi kohtumises 6-2, 4-6, 4-6.

Esimene sett algas suurepäraselt Kontaveidile. Ta läks kiirelt juhtima 4-0. Aga just kui oli tunne, et eestlanna on leidnud oma mängu ja lükanud selle käiku, hakkas ta serv võbisema. Kui veel siia lisada, et Zhang on tasapisi tõstnud oma taset ja saanud ka sihikud paika, sest matši mängitakse peamiselt tagajoontel pikkade pallivahetustega, siis Zhang suutis vaikselt hiilida tagasi matši. Seis saab kiirelt olema 4-2 ja Zhang on ainult murdega maas. Kontaveit siiski kogub ennast ja hoiab servi nulliga ja järgmises geimis, kui ta saab kolm setipunkti, ta murrab esimesel võimalusel ja võidab seti 6-2.

Teise seti esimeses geimis Kontaveit on kimbutuses oma servimisega. Ta küll suudab ühe murdepalli päästa ja võita oma servigeim. Zhang ka hoiab oma servi aga tema punktid on kõik lahendatud kahe-kolme löögiga, mis on päris tõhus mänguviis. Kontaveit näeb palju rohkem vaeva oma võidetud punktidega ja tundub, et ta tavalisest agressiivsest mänguviisist enam ei piisa. Pallid tulevad kõik tagasi ja veelgi hoogsamalt. Tundub, et Zhang on hakkanud lugema eriti hästi Kontaveidi esimest servi. Seitsmendas geimis Zhang saab murdepalli, mille Kontaveit päästab. Tuleb tasamäng ja Zhang saab uue murdepalli. Seekord hiinlanna murrab võimsa eeskäekrossiga paremasse nurka, kus Kontaveit üritab küll reketiga palli tabada, aga suudab seda ainult lüüa nõrgalt võrku. Seis 3-4. Siit edasi Zhang hoiab kergelt oma servi, jooksutades Kontaveiti ühest väljaku äärest teisele.

Seis on 3-5. Kontaveidil on selgelt raskusi oma serviga, aga kõigi kiuste suudab siiski hoida. Seis 4-5 ja pall ja seti saatus on Zhangi reketil. Zhang läheb kiirelt juhtima 30-0 ja siis imekombel teeb kaks topeltviga järjestikus. See hälve oli üürike ja Zhang keskendub ja servib seti võiduni välja.

Kolmas sett algab servihoidudega. Neljandas geimis Kontaveit murrab esimesel võimalusel ja läheb juhtima 3-1. Aga just kui on tunne, et õnn soosib eestlannat, Zhang saab järgmises geimis murdepalli ja Kontaveit kingib Zhangile selle murde lohaka topeltveaga tagasi. Seis on nüüd 3-2.

Seda matši mängitakse Cincinnatis neljandal väljakul, mis asub suhteliselt lähedal peaväljakule. Neljandalt väljakult oli selgelt kuulda peaväljaku teadustaja mikrofoni ja sealt hakkas kummama teateid matšist, kus Iga Swiatek, turniiri ja maailma esireket, oli tõsises kaotusseisus ameeriklanna Madison Keysi vastu. Olukord oli pikantne, sest paljudele publiku seas oli selge, et Anett Kontaveidi seis ei olnud ka just roosiline. Oli täiesti võimalik, et Cincinnatis langevad konkurentsist samaaegselt edetabeli esimest kaks reketit.

Selles segases atmosfääris tekis faas matšis Kontaveit ja Zhangi vahel, kus toimus neli murret järjestikku. Pallivahetused olid küll pikad ja füüsiliselt rasked, kus mängijad ajasid taga igat punkti, kuigi keegi ei suutnud servida eriti veenvalt. Zhang toibus esimesena servipõuast ja hoidis oma servi nulliga kaheksandas geimis. Seis oli 4-4. Järgmises geimis toimib oluline hetk, kui Zhang tabab ebatäpselt reketiga palli ja see lendab kõrge kaarega Kontaveidi poolele. Eestlanna võtab Zhangi ebaõnnestunud löögi vastu võrgu juures ja surub selle jõuliselt tagasi, millegipärast Zhangi tugevama eeskäe poolele, kus hiinlanna võimsa passerlöögiga saadab selle tagasi lahtise väljaku nurka. Järgmisel punktil Zhang murrab Kontaveiti. Seis on 4-5. Zhangi servil Kontaveit võidab esimest kaks punkti, aga sinna see kõik jäi. Zhang võidab neli punkti järjest - sett ja matš 2-6, 6-4, 6-4.

Huvitav lisa.

Iga Swiatek (WTA 1), kes kaotas oma kolmanda ringi matši samal ajal kui Anett Kontaveit (WTA 2) jäi alla Zhangile, avaldas pressikonverentsil peale teise ringi võitu Sloane Stevensi üle Cincinnatis, pahameelt pallide üle mida Ameerika kõvakatte hooajal on kasutusele võetud. Tema kommentaar hõlmas palle, mida kasutati sel aastal Torontos, Cincinnatis, ja New Yorgis USA lahtistel. Tuleb välja, et need turniirid on ainsad, mis on võtnud kasutusele erinevad pallid meeste omadest. Naised kasutavad kergemaid palle, mida Swiateki sõnul on raskem kontrollida.

Ei tea kas siin äkki ei peitu ka seletus Anett Kontaveidi lihtvigade arvust Ameerikas sel suvel?