Berliinis, Kanepi avaseti võidule järgnes turm
Sport | 13 Jun 2022  | Margus JukkumEWR
Berliini Bett1 lahtistel (WTA 500) Kaia Kanepi (WTA 41) avaseti võidule tšehhitar Karolina Pliškova (WTA 7) vastu järgnes turm. Kanepi kaotas matši 7-6, 0-6, 0-6.

Esimene sett oli väga tasavägine. Servi murdeid ei olnud ja sett otsustati kiires lõppmängus, kus Kanepi jäi peale 7-5, võites seega seti 7-6. Pahaendeline märk Kanepi esimese seti mängus oli tõsiasi, et ta ei suutnud realiseerida ainsatki murret seitsmest murdevõimalusest. See kindlasti andis julgust ja kindlust Pliškovale, kes hakkas palli tabama seda jõulisemalt ja täpsemalt mida edasi kestis matš. Seda oli selgelt kuulda tema reketikeeltest.

Kaia Kanepi ei ole murul ühtegi matši võitnud viimase kolme aasta vältel. Muru eriti ei soosi tema mängu, mis toetub jõulistele ja lamedatele löökidele, mis liiva või kõvakattega väljakul põrkavad hooga ja on vastasele raskelt mängitavad. Murul, eriti kui on pisut vihma tibanud, pallipõrge vaevalt ulatub põlvedeni.

Pliškova, kellel jäi sel aastal vahele kogu Austraalia osa tennisehooajast käeluumurde tõttu, on ilmselt taastamas oma endist taset, kui ta oli maailma esireket mõned aastad tagasi. Ta täna lõi koguni 17 ässa, mis naiste tennises on märkimisväärne. Kuigi Kaia Kanepi kaotas 12 geimi järjest ja ta servimine oli ebaühtlane teises ja kolmandas setis, ta ei mänginud halvasti. Pliškova oli lihtsalt temast üle ja kui sattus hoogu, ei loovutanud ainsatki geimi.