Austraalia lahtised - Kanepi võitis, Kontaveit kaotas
Sport | 21 Jan 2022  | Margus JukkumEWR
Austraalia lahtiste teises ringis Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 7) jäi kindlalt alla noorele üheksateistkümne aastasele taanlannale Clara Tausonile (WTA 39) 2-6, 4-6.

Kontaveit alustas esimest setti ässaga, aga siis jäi raskustesse kui Tauson teda murdis ja asus kohe juhtima. Teises geimis Anettil oli võimalus seis viigistada kui tal oli käes kaks murdepalli aga neid ta ei suutnud realiseerida. Sealt edasi Tauson mängis kindlalt seti võiduni. Oli selge, et taanlanna oli tugevam ja kiirem ja dikteeris agressiivse mänguga seti tähtsamad punktid.

Teises setis Anett suutis keskenduda ja läks murdega kohe juhtima. Siis tekkis imelik murrete vahetus kus mõlemad mängijad ei suutnud oma servi hoida kuni lõpuks ühekdandas geimis Tauson murdis jälle eestlannat ja järgnevas servimängus pani matši kotti. Kontaveidi esitus näis ebalev ja jättis mulje, et tema arsenalis muid lahendusi momendil ei ole võtta kui tema tavapärane terav ja agressiivne mäng ei toimi.

Eesti teine reket Kaia Kanepi (WTA 115) võitis oma teise ringi matši tšehhitar Marie Bouzkova (WTA 86) vastu 6-2, 7-6 (3).

Kanepi alustas mängu tugevalt kui läks kohe alguses murdega juhtima 2-1. Bouzkova küll viigistas seisu, aga sealt edasi Kanepi vastast enam mängu ei lubanud.

Teises setis Kanepi edu kandis edasi kuni ta oli murretega 4-2 ees. Siis jäi Kaia lihtvigadega hätta ja Bouzkova mängis ennast 6-5 eduseisu. Meie õnneks Kanepi suutis oma servi hoida ja saata seti kiiresse lõppmängu, kus pani tšehhitari mängule piduri peale.

Kolmandas ringis on Kaia Kanepi vastaseks austraalanna Madison Inglis (WTA 133) kellega ta varem kohtunud ei ole. Matš toimub peaväljakul ja võitja pääseb edasi 16 parima hulka.