Anett Kontaveit veel võiduta sel aastal.
Sport | 14 Jan 2023  | Margus JukkumEWR
Anett Kontaveit (WTA 17) kaotas oma esimese ringi matši Austraalias, Adelaide International 2 turniiril (WTA 500) hispaanlanna Paula Badosale (WTA 11)6-4, 6-3.

Kontaveit alustas servimist kohe topeltveaga. Sealt edasi ta serv, eriti esimene serv, tundus ebakindel. Võttes servikiirust natuke alla, ta siiski suutis geimi võita. Mõlemad Kontaveit kui Badosa on tugevad tagajoone mängijad. Badosa servimine võrreldes Kontaveidiga on pisut särtsukam, ulatudes tihti üle 175 kilomeetrit tunnis. Ta teine serv on tavaliselt palju pehmem ja rünnatavam.

Badosa sai esimesena murdepalli kolmandas geimis ja kohe realiseeris selle. Juhtides 2-1, ta kindlustas oma murret omakordse võimsa servihoiuga, kus ta servis kolm ässa, kaks neist järjestiku, ja siis üks serv, mis ei olnud üldsegi mängitav Kontaveidi poolt. See oli imponeeriv jõudemonstratsioon, mis määras tooni ja taseme ülejäänud matšile.

Kontaveit oma järgmises servigeimis teeb rohkesti lihtvigu, aga rabeleb geimi võiduni peale tasamängu. Badosa seejärel hoiab oma servi nulliga. See muster püsib seti lõpuni, kus Badosa ikka tuliselt servides võidab geimi nulliga. Seis 6-4.

Teises setis on näha, et Kontaveit on pisut pahane enda peale, kuna ta lihtvigade arv aina kasvab ja kõik Badosa löögid pallivahetustel kukuvad sisse. Badosa kohe murrab ja tundub, et miski teda enam ei takista. Aga kiitust Kontaveidile. Ta on visa hingega ja suudab oma järgmist servigeimi hoida. Seis on nüüd 1-2. Et Badosast jagu saada, ei piisa ainult tagajoonel temaga jõulisi lööke vahetada. Kontaveit mängib ühe hea stopi ja surub Badosa servil geimi tasamänguni. Ta kohe peale seda teenib endale esimese murdepalli, mille Badosa, tugeva serviga, kohe päästab. Geim jälle tasa. Kontaveit siis saab teise murdepalli, ja Badosa topeltvea abiga, lõpuks murrab hispaanlannat. Seis 2-2. Siin tundub, et mänguhoog on nihkunud ja soosib eestlannat. Oma järgneval servigeimil Kontaveit jääb kiirelt 0-30 kaotusseisu, aga upitab ennast välja sellest august ja ässaga hoiab servi. Ta nüüd esimest korda juhib setti 3-2.

Õnn ja hoog kandub veel edasi. Badosa servil Kontaveit teenib kaks kiiret punkti ja pusib edasi, saades veel ühe murdepalli. Selle Badosa päästab ühe tagakäe löögiga mööda äärejoont ja lõpuks hoiab oma servi. Seis 3-3.

Siin lõpuks Kontaveidi serv hakkab täiesti kaotama oma efektiivsust ja järjekindlust. Sellega muidugi kaasneb lihtvigade laine ja Badosa võidab viimased kolm geimi setis ja paneb matši paika 6-4, 6-3.

Mulle jättis Anett Kontaveidi esitus pisut ebamäärase mulje. Ta vastupidavus, nii füüsiline kui vaimne, ei ole enam endine. Kõige raskem asi tippsportlase elus on taasleida endist vormi, kui see ükskord on käest libisenud.