See artikkel on trükitud:
Vormel-1 sarja maailmameistriks krooniti Kimi Räikkönen ETV24
21 Oct 2007 EWR Online
2007. aasta vormel-1 sarja maailmameistriks krooniti Ferraril kihutav soomlane Kimi Räikkönen, kes edestas kokkuvõttes punktiga McLareni piloote Lewis Hamiltoni (Suurbritannia) ja Fernando Alonsot (Hispaania).

Viimasel etapil Brasiilias saavutasid Ferrarid kaksikvõidu. Esimene oli Räikkönen, brasiillane Felipe Massa kaotas 1,4 sekundiga. Alonso jäi kolmandana 55,5 sekundit. Ringiga maha jäänud Hamilton oli seitsmes.

Räikkönen kogus lõpuks 110, Hamilton ning Alonso 109 ja Massa 94 punkti. Meeskondlikult sai Ferrari 204 ning BMW-Sauber 101 silma.

Brasiilia etapi eel oli Hamiltonil 107, Alonsol 103 ja Räikkönenil 100 punkti. Võistlust alustas parimalt kohalt Massa, tema kõrvalt Hamilton. Teise rea moodustasid Räikkönen ning Alonso.

Parima stardi sai Massa, kes pidurdas Hamiltoni, aidates sellega teiseks Räikköneni. Esimese ringi keskel sõitis võitluses Alonsoga rajalt välja Hamilton, kuid naasis rajale seitsmendal kohal.

Sellega polnud Hamiltoni mured murtud. Mõned ringid hiljem jäi ta McLareni Mercedese mootor seisma, ent Suurbritannia esindaja sõiduvahend sai taas liikvele. Hamiltoni jaoks oli siiski tiitliunistus läbi, sest mees jätkas võistlejaterivi lõpus.

Viimase boksipeatusega möödus Räikkönen meeskonnakaaslasest Massast ning krooniti esimest korda maailmameistriks.

Tulemused: 1. Kimi Räikkönen, Ferrari 2. Felipe Massa, Ferrari +1,4 3. Fernando Alonso, McLaren +55,5 4. Nico Rosberg, Williams +62,8 5. Robert Kubica, BMW +70,9 6. Nick Heidfeld, BMW +71.3 7. Lewis Hamilton, McLaren +1 ring 8. Jarno Trulli, Toyota +1 ring 9. David Coulthard, Red Bull +1 ring10. Kazuki Nakajima, Williams +1 ring11. Ralf Schumacher, Toyota +1 ring12. Takuma Sato, Super Aguri +2 ringi13. Vitantonio Liuzzi, Toro Rosso +2 ringi 14. Anthony Davidson, Super Aguri +3 ringi
Katkestanud: Adrian Sutil, Spyker, 43, tehniline viga; Rubens Barrichello, Honda, 40, mootor; Heikki Kovalainen, Renault, 35, väljasõit; Sebastian Vettel, Toro Rosso, 34, tehniline viga; Jenson Button, Honda, 20, tehniline viga; Mark Webber, Red Bull, 14, käigukast; Sakon Yamamoto, Spyker, 2, avarii; Giancarlo Fisichella, Renault, 2, avarii. Kokkuvõttes (17/17 etappi): 1. Kimi Räikkönen FIN Ferrari 110 2. Lewis Hamilton GBR McLaren 109 3. Fernando Alonso ESP McLaren 109 4. Felipe Massa BRA Ferrari 94 5. Nick Heidfeld GER BMW-Sauber 61 6. Robert Kubica POL BMW-Sauber 39 7. Heikki Kovalainen FIN Renault 30 8. G. Fisichella ITA Renault 21 9. Nico Rosberg GER Williams 20 10. David Coulthard GBR Red Bull 14 11. Alexander Wurz AUT Williams 13 12. Mark Webber AUS Red Bull 10