See artikkel on trükitud:
12 Aug 2009 EWR Online
(Siim Semiskar/ERR Sport)

Eesti ja Brasiilia jalgpallikohtumise esimene poolaeg lõppes seisuga 0:1, teisel poolajal ja kaheminutilisel lisaajal väravaid ei löödud.

Kohtumine Eestiga oli viiekordsele maailmameistrile Brasiiliale esimene pärast Lõuna-Aafrikas toimunud konföderatsioonide karikaturniiri, mille kohvimaa pojad taas võitsid. Ühtlasi ka teiseks ning viimaseks käesoleva aasta sõprusmänguks Brasiiliale. Värskes FIFA edetabelis on Brasiilia koondis esikohal, vahendab sport.err.ee

Koondiste algkoosseisud tänases mängus olid:

Eesti: Sergei Pareiko, Enar Jääger, Alo Bärengrub, Raio Piiroja, Ragnar Klavan, Sander Puri, Aleksandr Dmitrijev, Konstantin Vassiljev, Joel Lindpere, Tarmo Kink ja Sergei Zenjov.

Brasiilia: Julio Cesar, Maicon, Lucio, Luisao, Felipe Melo, Andre Santos, Kleberson, Gilberto Silva, Luis Fabiano, Kaka, Robinho.

Brasiillased alustasid kindlalt ja eestlased said esimest korda palli puudutada alles kaheminutilise mängu järel. Kümnendal minutil oli esimene suurepärane võimalus Eestil, kui Sander Puri sai paremalt äärelt rünnakule ja söötis palli Sergei Zenjovile, kes karistusalas kukkus. Penaltit siiski ei järgnenud.

Vähem kui minut hiljem sai Puri ise kaugelt löögile, kuid löök lendas napilt üle värava.

21. minutil sai Felipe Melo esimesena kollase kaardi. Minut hiljem oli taas hea võimalus eestlastel, sest kaugelt tegi hea löögi Vassiljev. Löök läks siiski napilt üle värava.

Esimese poolaja esimene pool kulges võitluslikult ja brasiillaste poolt küllaltki närviliselt. Mitmel korral astusid nad Eesti mängijatega lausa sõnavahetusse.

35. minutil pidi Kleberson väljakult lahkuma, sest Klavani vea järel sai tema õlg viga. Esimese vahetusmehena tuli väljakule Elano.

43. minutil läksid brasiillased siiski juhtima. Eesti kaitseliini ebakõla tõttu sai löögile Luis Fabiano ja Sergei Pareiko oli selle löögi vastu võimetu.

Teist poolaega alustasid brasiillased väga aktiivselt. Hea võimalus edu suurendada oli nii Luis Fabianol kui Felipe Melol, kuid eestlaste õnneks neil väravat lüüa ei õnnestunud.

59. minutil toimus tõeline vägede vahetus, sest mõlemad meeskonnad tõid väljakule koguni kolm uut mängumeest.

Brasiilia poolel lahkusid väljakult Kaka, Maicon ja Robinho ning väljakule tulid Julio Baptista, Daniel Alves ja Diego Tardelli. Eestil tulid ära Zenjov, Lindpere ja Dmitrijev. Neid asendasid Vladimir Voskoboinikov, Martin Vunk ja Dmitri Kruglov.

Üsna pea tegid brasiillased veel kaks vahetust ja platsile tulid Nilmar ja Miranda. Meeskonnad tegelesid pigem sõnelusega kui mänguga ja Sergei Pareiko ning Luisao teenisid liigse suupruukimise eest lausa kollase kaardi.

73. minutil tõi Tarmo Rüütli Eesti rünnakut tugevdama Kristen Viikmäe, kes vahetas välja Tarmo Kinki.

Kaartidesadu jätkus 87. minutil, kui Dmitri Kruglov tõmbas maha Dani Alvesi. Brasiillase ja eestlase vahel tekkis sõnelus ja kohtunik näitas Alvesile kollast kaarti ja Kruglovile koguni kaht kollast kaarti, mistõttu jäi Eesti vähemusse.

Mängu lõpus kummalgi meeskonnal enam häid võimalusi polnud ja ajalooline mäng lõppes külaliste 1:0 võiduga.