See artikkel on trükitud:
Venemaa võitis jalgpallis Eestit 2:0 PM
24 Mar 2007 EWR Online
Aivar Õepa, PM online

Eesti ja Venemaa Euroopa jalgpallimeistrivõistluste alagrupimängus võitis Venemaa Aleksandr Keržakovi 66. ja 78. minutil löödud väravatest 2:0.

Eesti ründas esimese poolaja alguses hoogsalt, oma võimalused olid Andres Operil, Ragnar Klavanil ja Joel Lindperel. Esimesel poolajal valdas Eesti palli rohkem: 56 protsenti Venemaa 44 protsendi vastu. Väravale lõi Eesti kuus, Venemaa seitse korda, kuid ükski Vene löök ei läinud postide vahele.

Teisel poolajal valdas Venemaa palli märgatavalt rohkem, mängu kokkuvõttes 54 protsenti Eesti 46 protsendi vastu. Väravale lõid Vene mängijad üheksa korda, Eesti mängijad vaid kolm korda. Ohtlikke rünnakuid tegid mõlemad Vene tippmängijad, Andrei Aršavin ja Aleksandr Keržakov, viimase kaks rünnakut jõudsid ka sihile.

Nurgalööke sai Eesti neli, Venemaa seitse. Vigu tegid Eesti mängijad üheksa, Vene mängijad seitse. Mängu ainsa kollase kaardi sai 34. minutil Eesti kaitsja Andrei Sidorenkov.

Teisel poolajal tegi Eesti kolm vahetust: 52. minuti vahetas Gert Kams välja Sergei Terehhovi, 69. minutil Tarmo Kink Liivo Leetma ja 80. minutil Tarmo Neemelo Tihhon Šišovi. 60. minutil sai vigastada Ragnar Klavan, kuid suutis mängu jätkata.

83. ja 90. minutil tegi Venemaa koondis oma vahetused: mängust lahkus väravatelööja Keržakov, teda asendas Dmitri Sõtšov ning Vladimir Bõstrovi asemel tuli mängu Ivan Saenko.

Eestil on Euroopa meistrivõistluste valikturniiril neljast mängust neli kaotust ja null punkti, mis tähendab viimase koha jagamist Andorraga. Venemaal on viiest mängust 11 punkti ja alagrupis praegu teine koht.