USA jäähokikoondis alistas Venemaa ja võitis alagrupi Videod! PM
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post

Madis Kalvet PM
16. mai 2017 19:38
USA (valges) tegi Venemaale tuule alla. | FOTO: WOLFGANG RATTAY/REUTERS/Scanpix

Jäähoki maailmameistrivõistluste alagrupiturniiri viimases voorus teenis magusa võidu USA koondis, kes alistas 5:3 Venemaa. USA saavutas sellega ühtlasi ka A-alagrupis esikoha.

Kohtumist alustas paremini Venemaa, kui avakolmandiku ainsa värava viskas Nikita Gussev. Teisel kolmandikul viigistas esmalt Kevin Hayes seisu, kuid Anton Belov viis taas Venemaa juhtima.

Dylan Larkin tegi seejärel seisuks 2:2, kuid Gussevi teine värav viis taas venelased juhtima. Teine kolmandik lõppes siiski 3:3 viigiseisul, kuna oma teise tabamuseni jõudis Hayes.

Kolmandal kolmandikul viis Anders Lee USA 4:3 juhtima ning kohtumise lõpus võtsid venelased väravavahi väljakult ära, et ülekaalus veel viigiväravat püüda. Venelastele see aga edu ei toonud, kuna 22 sekundit enne lõpuvilet saatis Brock Nelson litri tühja väravasse.

USA lõpetas A-alagrupi nüüd 18 punktiga esikohal, Venemaa jäi 17 silmaga 2. positsioonile.

Samal ajal toimunud B-alagrupi kohtumises alistas Šveits 3:1 Tšehhi ja kindlustas endale sellega grupis 2. koha.