Toronto eesti hokikoondis võistlustules
15 Jan 2010 EE
Paul Marley

Viimased kolm aastat on Toronto eesti hokikoondis osalenud Canadian Multicultural Hockey League jõuluturniiril Heritage Bowl divisjonis.
Meeskonna treener Paul Marley selgitamas eesti võistlejatele strateegias mängus First Nations Firebirds meeskonna vastu.<br> <br> Foto: Sean Hooper - pics/2010/01/26888_1_t.jpg

Tänavu olid nende vastasteks kolm väga tugevat meeskonda: Portugese Sea Dogs, Ukranian Kossaks ja First Nations Firebirds. Eesti meeskonna jaoks oli ebaõnn see, et portugali ja ukraina meeskonnad olid Heritage Bowl'i võistluste sarjas just langenud kõrgemast (Premier) divisjonist allapoole.

Esimene mäng Portugese Sea Dogs'ide vastu toimus pühapäeva, 27. detsembri õhtul Chesswood’i jäähallis. Juba mängu algusest peale oli näha, et portugallased olid eestlastest palju kiiremad ja kogenenumad. Nad lõid kiiresti kaks väravat eesti väravavahist Brian Allmen'ist mööda. Eesti võistlejad ei löönud sellest veel araks ja mängisid tublilt edasi. Ja kuigi portugallased võitsid mängu tulemusega 9:1, mängis meie meeskond vapralt ning võimalust kasutades lõi ka ühe värava. Nende mängu tunnustas meeskonna kapten Robi Trei sõnadega: „Kuigi kaotasime küllaltki suure vahega, näitasid mehed head kaitsemängu ja ka väravavaht hoidis mängu taset. Oleme kindlasti sellest mängust midagi õppinud ja tuleme homme tagasi ukrainlaste vastu mängima uue hooga.“

Kui meeskond jõudis jäähalli esmaspäeva õhtul, oli juba unustatud eelmise õhtu mäng ja oldi valmis vapralt astuma ukrainlaste vastu.

Kohal oli ka uus väravavaht Tõnis Tõllasepp. Ehkki ukrainlased mängisid suuremalt jaolt eestlaste väljakupoolel, olid meie mehed tublid ja esimene periood lõppes ilma väravateta. Teise perioodi jooksul näitasid ukrainlased oma Premier divisjoni taset, lüües neli väravat.

Viimase perioodi jooksul said eestlased kaks väravat, millega mäng muutus põnevamaks, kuid lõpptulemuseks oli siiski kaotus 7:2.

Markus Rosenberg ütles, et üldiselt mängiti hästi ja ka väravavaht Tõnis oli hea. Kui ukrainlastel poleks III perioodil olnud võimalust kahte väravat lüüa, oleks ka mängu lõpptulemus teistsuguseks kujunenud.

Viimase mängu ajaks olid eestlased kahjuks juba playoff’idest väljas, aga tulid ikka täie hooga võistlema. First Nations Firebirds sai kohe mängu alguses kaks kiiret väravat. Eestlased said ülekaalus mängides ühe värava kiiresti ja paar minutit hiljem lõid nad teisegi värava, nii et jalule seati viik 2:2. Edasine mäng kujunes väga tasavägiseks, ka mängisid mõlemad väravavahid väga hästi. Kolmanda perioodi lõpupoole oli mängu seis ikka veel viigiline – 4:4, kui äkki eestlaste vastastel õnnestus värav lüüa. Viimase minuti jooksul võttis meeskonna treener Paul Marley väravavaht Tõnise mängust välja, et tema asemel jääle saata üks lisaründaja. Meie meeskond tegi värava suunas küll mitu lööki, aga First Nations väravavahil õnnestus need kõik tõrjuda. Meeskonna parim ründaja Adam Migur arvas, et oleks olnud tore see mäng võita ja et meeste mäng oli tol õhtul ka parim. Ta lisas: „Kuigi me ei võitnud ühtki mängu selle turniiri jooksul, oleme saanud jälle koos oma rahvuskaaslastega mängida, et valmistuda North American Baltic Cup'iks. Oleks muidugi kena kunagi võita ka siin turniiril, aga Baltic Cup on ikka meeskonnale tähtsam.“

Tänavune Canadian Multicultural Hockey League’i jõuluturniir oli selle nelja-aastase ajaloo suurim nii meeskondade kui publiku arvukuse poolest.

Pärast turniiri ütles selle üks organiseerija Stan Papulkas: „Ma tean et eestlased on väike rahvas ja et teil on üsna vähe hokimängijaid, kellest meeskonda koostada. Siiski, igal aastal te tulete siia mängima ja olete iga aastaga hakanud ka paremini mängima. Teil paistab olevat Torontos tugev ühiskond, sest iga mängu ajal on teil hästi palju pealtvaatajaid, kes teid valjul häälel toetavad, Eesti lippe lehvitavad ja on end sini-must-valgesse riietanud.“

Nüüd on Toronto eesti hokikoondisel ees North American Baltic Cup mängud, mis toimuvad paari järgmise kuu jooksul, finaalid toimuvad kunagi kevadel. Paneme täpsemat infot mängude kohta Eesti Elu veebilehele niipea kui võimalik.

Meeskond tänab siinkohal kõiki pealtvaatajaid, kes tulid meie mängudele kaasa elama, eriti aga oma sponsorit Eesti Sihtkapitali Kanadas toetuse eest.

Portugese Sea Dogs võitsid Heritage Bowl'i mängus Ukrainian Kossaks'i vastu.