Toronto balti jäähokikarikas eestlastele! (1)
Sport | 20 Apr 2007  | EEEWR
PAUL MARLEY

Viimase paari kuu jooksul on toimunud siinsete baltlaste jäähokiturniir. Toronto läti, leedu ja eesti meeskonnad mängisid kõik kaks mängu ja märtsi lõpus toimusid lõppmängud (playoffs).
Võidukas Toronto eesti jäähokimeeskond karikaga.

Reedel, 30. märtsil kohtusid Toronto eesti ja leedu meeskonnad Canlan’i areenil Oakville’is. Kahjuks mängis meie meeskond seekord väga halvasti ja kaotas suurelt – tulemusega 9:2. Põhjuseks oli, et meie treener Peter Birkenbaum ei olnud kohal. Juba järgmisel hommikul pidime aga mängima läti meeskonna vastu. Et pääseda finaali, tuli see kohtumine meil ilmtingimata võita.

Uus päev sisendas võistlejatesse optimismi nagu ka meie treener Peter, kes ütles: „Uus päev, uus mäng. Unustage see, mis eile õhtul juhtus, läheme jääle ja võidame tänase mängu!” Mäng algaski ägeda tempoga ja Toronto eesti meeskond läks esimesel kolmandikul juhtima 1:0 tänu väravale, mille lõi Ian Mehisto. Teine periood oli natuke aeglasem, aga kolmandal perioodil saadi hoogu juurde ning Ian Mehisto, Markus Rosenbergi ja Robi Trei löödud väravad kindlustasid eesti meeskonnale kindla võidu 4:0.

Õhtul mängisid samal areenil läti ja leedu meeskonnad. Kuna olime neile esimese mängu kaotanud, siis lootsime vaikselt leedulaste võitu, mis taganuks meile pääsu finaali. Ilmselt olid aga lätlased päeva jooksul midagi teinud ja kaotusest õppinud, sest nad võitsid kohtumise tulemusega 8:6.

See tähendas siis viiki ja nii kasutasid turniiri korraldajad „tie-breaker“ reeglit, mis tähendas, et eesti meeskond liikus edasi finaali!

Finaalvõistlused toimusid 13. aprillil. Meie mehed jõudsid varakult võistluspaika, et veel kord arutada, miks ebaõnnestus mäng leedulaste vastu ja kuidas samalaadseid probleeme eelseisvas mängus vältida. Treener Peter julgustas jälle meid: „Mehed! See viimane mäng leedu meeskonna vastu on minevik. Oleme nüüd palju parem meeskond, ja täna tõestame neile, et et Toronto eesti meeskond on parim balti jäähokimeeskond kogu Põhja-Ameerikas!” Sellise motivatsiooniga mindi võistlema.

Esimene periood oli väga tempokas ja kulges peamiselt eestlaste rünnakute tähe all. Kahjuks said aga esimese värava hoopis leedulased, kuna meie väravavaht Raivo Uukkivi ei näinud, kust pealelöök tuli. Sellest ei lasknud eestlased aga ennast kõigutuda: grupeeruti ümber ja peatselt lõi Mike Auksi viigivärava. Kolmandiku eelviimasel minutil viis Paul Kako meie meeskonna juhtima; hiljem lisasid oma väravad veel Markus Rosenberg ja Andres Kolga. Nii lõppes siis see tähtis kohtumine tulemusega 4:2.

Pärast mängu mindi jääle, suruti vastastikku kätt ja läti meeskonna organiseerija Peters Brivins andis meie meeskonna esindajale Paul Marleyle üle North American Baltic Cup karika.

Kõik meie mängijad on tänulikud Eesti Sihtkapitalile Kanadas nende jätkuva toetuse eest, aga ka kõigile oma neile, kes olid kogunenud meie võidumängule kaasa elama ja meid innustama.

Sellega pole meie hooaeg veel lõppenud. Järgmised mängud toimuvad aprilli viimasel nädalalvahetusel. Selle kohta saate täpsemat informatsiooni Eesti Elu võrgulehe sündmuste kalendrist.
v

Viimased kommentaarid

Kommentaarid on kirjutatud EWR lugejate poolt. Nende sisu ei pruugi ühtida EWR toimetuse seisukohtadega.
!24 Apr 2007 21:10