Tõeline draama! Soome hokinoored alistasid lisaajal Venemaa ja tulid maailmameistriks PM
Eestlased Soomes | 05 Jan 2016  | EWR OnlineEWR

5. jaanuar 2016
Kaarel Täll, spordireporter
Jäähoki U20 vanuseklassi MMi finaalis võitis kodupubliku ees mänginud Soome lisaaja järel 4:3 Venemaad.

Venemaa asus kohtumist avakolmandikul juhtima ja 1:0 eduseisul mindi lõpuks vastu ka viimasele kolmandikule. Seejärel hakkas väravaid tulema mõlemalt poolelt ning kaks minutit ja üheksa sekundit enne normaalaja lõppu läksid soomlased kohtumist 3:2 juhtima.

Pärast Soome väravat määrati märatsema hakanud Vladislav Kamenevile üks 10 minuti ja teine 20 minuti pikkune karistus. Viimasel minutil asendasid venelased väravavahi väljakumängijaga ja kõigest kuus sekundit enne lõppu õnnestus Andrei Svetlakovil viigivärav visata.

Kui normaalajale järgnenud lisaaega oli mängitud kõigest poolteist minutit, tõusis soomlaste kangelaseks Kasperi Kapanen, kes litri stiilselt venelaste väravasse saatis.

Võiduka Soome koondise peatreeneriks oli Jukka Jalonen, kelle juhtimisel tuli meie põhjanaabrite koondis 2011. aastal ka täiskasvanute maailmameistriks.