Tallinna maratoni võit läks Etioopiasse
08 Sep 2013 EWR Online
F: Mati Hiis
Toimetas Kaspar Koort ÕL

Täna Tallinna kesklinnas toimunud Tallinna maratoni maratonidistantsi võitis etiooplane Tesfaye Dadi Beyene ajaga 2:15:01. Parima eestlasena sai Roman Fosti kuuenda koha.

Kaksikvõit jäi Etioopiasse sel korral tulemata, sest teisena lõpetas jooksu ajaga 2:15:22 keenlane Pharis Kimani. Üldarvestuses tuli kolmandale kohale etiooplane Demisse Diriba Haile, kelle ajaks oli 2:15:45.

Eestlastest oli maratoni kiireim Roman Fosti, kes jooksis ajaga 2:20:48 oma isikliku rekordi ja võitis sellega ka Eesti meistritiitli maratonijooksus. Üldarvestuses platseerus Fosti 6. kohale. Eesti meistrivõistluste hõbeda võttis ajaga 2:31:25 Andrus Lein, mis üldarvestuses andis mehele 7. koha. Meistrivõistluste kolmandaks tuli ajaga 2:32:01 Dmitri Aristov, kes lõpetas üldarvestuses maratoni kaheksandana.

Naistest oli maratoni kiireim keenlanna Irene Chepkirui, kes läbis distantsi ajaga 2:34:40. Teiseks tuli Marta Markos Ayele (aeg 2:39:51) Etioopiast ja kolmandaks venelanna Anastasia Kušnirenko (aeg 2:48:51).

Naistest võitis Eesti meistritiitli maratonijooksus Lily Luik, kes ajaga 2:50:17 jooksis oma isikliku rekordi ja platseerus sellega naiste arvestuses 4. ja üldarvestuses 25. kohale. Ajaga 3:00:00 jooksis end Eesti meistrivõistluste hõbedale Olga Andrejeva ning kolmanda koha saavutas ajaga 3:05:18 Grete Tõnne. Üldarvestuses olid Andrejeva ja Tõnne vastavalt 47. ja 70. kohal.