See artikkel on trükitud:
Sloveenia aitas Eesti jalgpallikoondise EMi play-off mängudele ERR
11 Oct 2011 EWR Online
Sloveenia jalgpallikoondis võitis 2012. aasta EM-valikmängus kodus Serbiat 1:0 ja see tähendab, et C-grupis teenis Itaalia järel teise koha Eesti, kes pääses seega edasi play-off'i mängudele.

Esimese poolaja üleminutil läks Sloveenia kohtumist juhtima, kui Dare Vršici karistuslöök umbes 40 meetrilt maandus Serbia värava ristnurgas ning külaliste väravavaht Bojan Jorgacevic ei küündinud pallini, vahendas ERRi spordiportaal.

54. minutil saatis Tim Matavz teist korda palli serblaste väravasse, kuid oli söödu saamise hetkel suluseisus.

64. minutil tegi Sloveenia kaitsja Marko Šuler karistusalas vea serblasele Milos Krasicile ja kohtunik määras 11 meetri karistuslöögi, kuid sarnaselt Konstantin Vassiljevile paar tundi varem ei suutnud ka Manchester Unitedi keskkaitsja Nemanja Vidic palli väravasse saata. Sloveenia puurilukk Samir Handanovic tõrjus tema ürituse.

78. minutil oli serblaste vahetusmehel Marko Pantelicil võimalus viigistada ja ta saatis palli üle sloveenide väravajoone, kuid kohtunik näitas suluseisu.

Serbia surve järgnevatel minutitel vilja ei kandnud ning üleminutitel oli pall juba rohkem Sloveenia käes.