Eesti Elu
Len Väljase erakordsed saavutused suusarajal
Sport | 09 Jan 2009  | Eesti Elu
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Noor eesti suusasportlane Kanadas Len Väljas jahmatas kohalikku suusaspordiavalikkust 6. jaanuaril Canmore’is toimunud võistlusel saavutatud tulemustega.

Len’i endine treener (Team Hardwood) ja CBC spordikommentaator Jack Sasseville kirjutab (vaba tõlge): Kuuludes esimest aastat meeste klassi, võitis Len Väljas 6. jaanuaril meeste murdmaasuusatamise avatud klassikasprindi distantsi, jättes seljataha Kanada suusakoondise kogenud liikmed.

Alla 23-aastaste arvestuses saavutas Len esikoha ka vabatehnikas 15 km individuaalstardist distantsil ja tuli selles stiilis üldarvestuses kolmandaks.

Nende võitudega saavutas Len positsiooni, kus ta võib kvalifitseeruda veebruarikuus Tshehhi Vabariigis toimuvatele maailmameistrivõistlustele Kanada suusakoondise koosseisus, aga samuti ka 16.–18. jaanuarini toimuvatele alla 23-aastaste suusatajate maailmakarikavõistlustele, mis toimuvad Callaghan Valley’s Briti Kolumbias.

Mis aga veelgi tähtsam– Len’ile on nüüd avanenud head väljavaated osalemiseks 2010. aasta Vancouveri taliolümpial.

Õnnitleme siit toimetusetoast omalt poolt Len Väljast tema sportlaskarjääri suurima saavutuse puhul, soovime talle palju edu ja unistuste täitumist tulevikus!