Kontaveit mängib US Openi finaalis kohaliku tennisistiga ja ei suutnud võita Täiendatud
Kuumad uudised | 07 Sep 2012  | EWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Delfi Sport

Elus esmakordselt Suure slämmi tenniseturniiril finaali jõudnud Anett Kontaveidi (WTA 480.) homne vastane on ameeriklanna Samantha Crawford (WTA 393.).

Asetamata Crawford sai teises poolfinaalis 3:6, 6:1, 6:2 jagu neljanda asetusega sakslannast Antonia Lottererist. 17-aastane Crawford on WTA kodulehekülje andmetel 1.88 pikk ja kaalub 77 kg.

Crawford osales tänu korraldajatelt saadud vabapääsmele tänavu US Openil ka naiste turniiril, kus jõudis kvalifikatsioonist põhiturniiri avaringi. Kvalifikatsiooni otsustavas mängus sai ta seejuures jagu kunagisest maailma 14. reketist, kreeklannast Eleni Daniilidoust. Ka põhiturniiri avaringis osutas Crawford kõva vastupanu britile Laura Robsonile, kaotades siiski 3:6, 6:7(6). Mitu soosikut konkurentsist lülitanud Robson jõudis lõpuks välja neljandasse ringi, jäädes seal alla tiitlikaitsjale Samantha Stosurile.

WTA naiste edetabelis on Crawford olnud tänavu korra ka 389. kohal. Maailma juunioride edetabelis on ta alles 90. kohal, kuid on tänavu enne US Openit osalenud vaid neljal turniiril. Omavahel pole Kontaveit ja Crawford enne homset finaali kohtunud.

Anett Kontaveit (WTA 480.) alistas US Openi noorteturniiril veerandfinaalis noorte maailma esireketi Taylor Townsendi (WTA 583.) 6:4, 6:4 ning edenes nelja parema hulka.

Kontaveit lõi 82 minutit kestnud matši jooksul neli serviässa ameeriklanna kolme vastu ning tegi seitse topeltviga, Townsendil kogunes topeltvigu 5.

Avasetis murdis Kontaveit vastase servi pärast 4:4 viigiseisu, teises pisut varem, pärast 3:3 viiki.

Poolfinaalis kohtub Kontaveit ameeriklanna Victoria Duvali (WTA 562.) ja üheksanda asetusega kasahhitari Anna Danilina (WTA 473.) matši võitjaga.