See artikkel on trükitud:
Kenya sai Tallinna maratonil kaksikvõidu PM
11 Sep 2011 EWR Online
Tänavusel Tallinna maratonil said kaksikvõidu Kenya jooksjad. Esikoha sai 2:12.56ga Julius Muriuki, teise kohaga pidi leppima Isaack Kosgei, kelle aeg oli 2:12.56.

Ühtlasi tegi Muriuki uue rajarekordi, sest varem pole Eestimaa pinnal nii kiiresti 42,195 kilomeetrit joostud.

Kolmandana lõpetas ajaga 2:13.17 marokolane Hassane Ahouchar.

Parima eestlasena sai Kaupo Sasmin isikliku rekordi 2:28.25ga 6. koha.

Naistest oli parim etiooplanna Almaz Alemu Balcha, kes üldarvestuses oli kaheksas. Tema võiduaeg oli 2:34.14.

Teine oli naiste arvestuses Irene Chepkirui Kenyast (2:34.41) ning kolmas eestlanna Leila Luik isikliku rekordi 2:52.05ga. Üldarvestuses oli Luik 33.

Sasmin ja Luik tulid ühtlasi ka Eesti meistriteks.

Tallinna sügisjooksu 21,1 km distantsivõidu võttis lätlane Valerijs Zolnerovics ajaga 1:07.07. Teise koha saavutas Keio Kits (1:08.19) ning kolmas oli Taivo Püi (1:08.43).

Naiste arvestuses läks kaksikvõit Lätti. Inna Poluskina läbis distantsi ajaga 1:17.27 ning oli üldarvestuses 12., teise koha võttis Ilona Marhele (1:18.36), kes üldkokkuvõttes oli 15. kohal. Naiste arvestuses kolmas oli Annika Rihma, kes oli ühtlasi ka parim eestlanna poolmaratoni distantsil. Üldkokkuvõttes andis Rihma aeg 1:20.55 21. koha.

Tallinna sügisjooksu 10 km jooksu võitis kolmandat aastat järjest Tiidrek Nurme ajaga 30.34. Varasemal kahel aastal on Nurme raja mõlemal korral läbinud 30.04ga. Teise koha võttis Roman Fosti (31.13) ning vaid kolme sekundiga jäi alla Sergei Tšerepannikov (31.16).

Naiste arvestuses võitis Jekaterina Patjuk, kes läbis raja 34 minuti ja 28 sekundiga. Üldarvestuses andis see 21. koha. Teine oli Kristina Vegh (35.08) ning kolmas Gyte Norgiliene (35.12). Üldarvestuses olid Vegh ja Norgiliene vastavalt 27. ja 31.