Karl Kuus — edukas noor suusataja
Sport | 25 Apr 2008  | EWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Toronto eesti poiss Karl Kuus — Kanada kõige kiirem mäesuusataja, pronksmedali võitja Whistler Cup rahvusvahelistel võistlustel ja neljas kõige kiirem suusataja maailmas 12-a. poiste klassis!

Juba varasemas lehes teatati, et Karl Kuus võitis 14.—16. märtsil peetud Ontario maavõistlustel mäesuusatamises kõik alad ja teda valiti parimaks 12-aastaseks suusatajaks Ontarios ja Kanada esindusmeeskonna liikmeks, et esindada Kanadat maailmakuulsatel Whistler Cup rahvusvahelistel võistlustel 4.—6. aprillini British Columbias. Võistlustest võttis osa 400 noort parimat suusatajat enam kui 20-st riigist, nende hulgas Austria, Saksamaa, Itaalia, Sloveenia, Jaapan, Korea, USA jpt. Juba eelvõistlustel Kanada meeskonnaga oli Karl parim, võites kõige kiirema ajaga. Rahvusvahelistel võistlustel saavutas ta samasugused nimetamisväärsed tagajärjed, olles 3. kõige kiirem slaalom- ja kombi-suusavõistlustel, võites pronksmedali ja 4. kõige kiirem „Overall ski racer“ maailmas!

Karli üldtagajärjed selle aasta jooksul on 25 kuld-, 2 hõbe- ja 2 pronksmedalit. Me võime kõik Karli üle uhkust tunda!

Tema vanemad Ron ja Heidi Kuus on väga uhked Karli saavutuste üle ja samuti oma vanema poja Tarvo võistlussaavutuste üle 14-a. klassis Georgian Peaks suusaklubis, kus ta saavutas 7. koha kõrgelt hinnatud K2 King Cup Slalom suusavõistlustel.