Kanepi võitis! Ees ootab Wimbledoni veerandfinaal.
Eestlased Inglismaal | 01 Jul 2013  | EWR OnlineEWR
Kanepi: olen väga-väga õnnelik!
Toimetas: Jüri Butšakov
Delfi Sport
Kaia Kanepi näitas Wimbledonis taas suurepärast tennist ning alistas brittide lemmiku Laura Robsoni väga tasavägises laingus 7:6 (6), 7:5. Kanepi jõudis veerandfinaali, kus kohtub maailma edetabelis 24. kohal asuva sakslanna Sabine Lisickiga, kes üllatas võiduga esinumber Serena Williamsi üle.

"Olen väga-väga õnnelik," ütles Kanepi pärast kohtumist väljakul antud intervjuus. "See oli väga raske matš. Olen õnnelik, et hakkama sain. Usun, et mu serv ja tagajoonemäng otsustasid."

Kanepi sõnul ei häirinud teda kodupubliku raju toetus vastasele. "Kui ta sai punkti, oli tavalisest pisut valjem, aga minu topeltvea peale ei teinud keegi häält. Murul on eriti tähtis alati korralik löök teha."

Küsimuse peale, kuidas eestimaalased tema võitu tähistavad, kostis ta: "Ma ei tea, äkki šampanjaga."

Kohtumise esimestest hetkedest oli selge, et tegemist on kahe heal tasemel mängijaga ning et ees ootab tasavägine duell. Mõlemad olid oma servigeimidel üpris kindlad ning esimene murdmine tuli Robsonilt, mis tegi seisuks Kanepi poolt vaadatuna 4:5. Kuid Kanepi murdis vastu ning peagi oligi käes kiire lõppmäng. Robson alustas hästi ja läks 3:0 ette, seejärel 5:2, kuid Kanepi võttis 4 punkti järjest ja vormistas võidu seisult 6:6.

Teine sett jätkus sarnaselt esimesele, taas olid mõlemad servil kindlad. Robson muutus servil aga veel täpsemaks ning lõi Kanepile mitu ässa. Kanepi see-eest tegi väga vähe sundimata vigu võrreldes esimese setiga. Seisult 5:5 suutis Kanepi aga murda ning sai otsustavas geimis ette 40:15. Matšivõit tuli viienda matšpalliga.

Mõlemad lõid kohtumises üheksa ässa. Kanepi tegi viis, Robson neli topeltviga. Kanepi lõpetas matši 18 sundimata veaga, Robsonil kogunes neid 24. Kohtumine kestis tund ja 35 minutit.

Kanepi jõudis suure slämmi turniiri veerandfinaali karjääri jooksul neljandat korda - sama kaugele pääses ta 2010. aastal Wimbledonis ja US Openil ning 2012. aastal French Openil. Poolfinaali pole ta seni kolmel katsel pääsenud.