See artikkel on trükitud:
Kanepi pääses US Openil veerandfinaali ERR
06 Sep 2010 EWR Online
USA lahtistel tennisemeistrivõistlustel New Yorgis pääses Kaia Kanepi veerandfinaali, kui alistas pärast kuivalt kaotatud avasetti kahes järgnevas belglanna Yanina Wickmayeri ning kindlustas matšivõidu tulemusega 6:0, 7:6(2), 6:1.
Avaseti kaotas Kanepi koguni 0:6 tehes 15 lihtviga, vastase viie vastu. Samuti ei saanud Kanepi kuidagi väljakule oma esimest servi (47%), vahendas ERRi spordiportaal.

Teises setis suutis Kanepi oma mängu parandada ning 71 minutit kestnud sett tuli Kanepile kiires lõppmängus, mille eestlanna võitis kindlalt 7:2.

Teises setis tegi Kanepi küll rohkem lihtvigu (25, vastase 20ne vastu), kuid sai kirja ka rohkem äralööke (14 - 8).

Kolmandas, 34 minutit kestnud setis, domineeris mängu juba täielikult eestlanna, kes eksis vastasest tunduvalt vähem (lihtvead 6 - 17) ning servis paremini (avaservi õnnestumise protsent 71% – 52%).

Kanepile oli see sel aastal juba teiseks korraks, kui ta ennast Suure slämmi turniiril veerandfinaali murrab. Wimbledonis oli eestlanna mäletatavasti lähedal ka poolfinaalkohale, kuid lagunes Petra Kvitova vastu viimases setis 4:0 eduseisust ning kaotas matši 4:6, 7:6, 6:8.

New Yorgis on veerandfinaalis Kanepi vastaseks kas 7. paigutatud venelanna Vera Zvonarjova (WTA 8.) või asetamata sakslanna Andrea Petkovic (WTA 38.).