Kaia Kanepi purustas maailma 16. reketi ja kohtub 1/8-finaalis Serena Williamsiga
Eestlased USAs | 30 Aug 2014  | EWR OnlineEWR
Delfi Sport
Kaia Kanepi
Eesti esitennisist Kaia Kanepi (WTA 50.) võttis US Openi suurturniiri kolmandas ringis võimsa skalbi, võites hispaanlannat Carla Suarez Navarrot (WTA 16.) kindlalt 7:5, 6:0. Kaheksandikfinaalis läheb eestlanna vastamisi maailma esinumbri Serena Williamsiga.

Kanepi alustas kohtumist väga krobeliselt, jäädes avasetis 1:3 ja 3:5 kaotusseisu. Kiiresti kuus topeltviga teinud eestlanna suutis aga mängu pöörde tuua, võites avaseti neli viimast geimi. Teises setis Kanepi hea hoog jätkus ning ta ei loovutanud enam hispaanlannale ühtegi geimi!

"Loomulikult olen äärmiselt õnnelik. Algus oli raske, tundsin end ebakindlamalt kui eelmistes kohtumistes siin," lausus Kanepi 17. väljaku publikule vahetult mängu järel antud usutluses.

"Mõtlesin enda servirütmi parandamisele - kui palling sujub, mängin hästi. Samuti tahtsin tõrjuda agressiivsemalt, ka see õnnestus," tõi kümme geimi järjest võitnud Kanepi välja murrangu põhjused.

Kanepi lõi 72 minutit kestnud kohtumises (teine sett vaid 25 minutit) kolm ässa ja tegi seitse topeltviga (Suarez Navarro vastavalt 0/2). Eesti esinumber teenis 10 murdepalli, millest realiseeris kuus (hispaanlanna 2/2). Mängu 110 punktist võitis Kanepi 65.

Neljandas ringis läheb Kanepi vastamisi ameeriklanna Serena Williamsiga, kes alistas kolmandas ringis Varvara Lepchenko 6:3, 6:3.

"Juba Samantha Stosur servis mu vastu kõvasti, Serena servib veel kõvemini," vastas ta küsimusele, mida ootab duellist Williamsiga. Ning lisas naeratades: "Rohkem ma ei tea..."

Kanepi on kolme võidu eest teeninud juba 187 000 dollarit. Turniiri võitja kasseerib koguni 3 miljonit dollarit.