26 Aug 2013 EWR Online
Delfi Sport
Kanepi versus King
AFP
Eesti esireket Kaia Kanepi (WTA 25.) alustas New Yorgis US Openi suure slämmi tenniseturniiri väga raske võiduga ameeriklanna Vania Kingi (130.) üle. Kuigi teise seti alguses särasid tablool eestlanna kaotusnumbrid 4:6, 0:2, suutis Kanepi mängu päästa, võites teise seti kiires lõppmängus 7:6 (4) ja otsustava juba kindlalt 6:1.

Kanepi ei suutnud avasetis oma kaht esimest pallingugeimi hoida ja jäi kiiresti 1:3 kaotusseisu. King hoidis nappi edu lõpuni ja võitis seti 6:4. Teist setti alustas eestlanna taas oma servigeimi kaotusega ning leidis end 0:2 kaotusseisust. Kanepi jõudis viigini 2:2, ent andis 3:3 seisul jälle oma pallingu ära. Eestlanna suutis end õnneks kiiresti koguda ja murdis koheselt tagasi. Teine sett läks kiiresse lõppmängu, mida domineeris algusest peale Kanepi, võites selle 7:4.

Otsustavas setis püsis seis tasakaalus 1:1-ni, siis läks Kanepi oma teed. Ameeriklanna mäng lagunes täielikult, kui ta 1:3 kaotusseisus oma servil 40:0 juhtides geimi käest andis.

Mängu alguses serviga suurtes raskustes olnud Kanepi lõi matši jooksul 4 ässa ja tegi 5 topeltviga (King 0-3). Esimese servi õnnestumise protsent oli Kanepil avasetis kõigest 32%, kuid tõusis mängu lõpuks 52-le.

Kümnest murdepallist realiseeris Kanepi kuus (60%), vastane seitsmest neli (57%). Eesti esireket võitis kaks tundi ja kolm minutit kestnud mängus 199-st punktist 109.

Kanepi teise ringi vastane tuleb paarist Stefanie Vögele (Šveits, WTA 47.) - Anna Scmiedlova (Slovakkia, WTA 107.).

Eestlanna teeb seekord kaasa ka paarismängus. Kanepi partneriks on Sofia Arvidsson (Rootsi) ning esimeses ringis on nende vastasteks Varvara Lepchenko (USA) ja Saisai Zheng (Hiina).