Kaia Kanepi alistas Wimbledonis kaotusseisust maailma 7. reketi
Eestlased Inglismaal | 28 Jun 2013  | EWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Toimetas: Jüri Butšakov
Delfi Sport

Kaia Kanepi suutis Wimbledonis taas kõigil kaasmaalastel närvid krussi ajada, kuid näitas, et suudab mängida geniaalset tennist. Lõpptulemuseks võimas 3:6, 7:6, 6:3 võit maailma seitsmenda reketi Angelique Kerberi üle ja pääs suurturniiri kolmandasse ringi.

Kanepi alustas vihma tõttu pea poolteist päeva veninud kohtumist erksalt ja tuliselt ning asus avasetis 3:0 juhtima. Siis ärkas ka Kerber ja seda nii võimsalt, et võttis kuus geimi järjest ning setivõidu.

Teises setis paranes Kanepi mäng selgelt, kuid kindel oli ka Kerber. Mõlemad hoidsid pallinguid ja sett venis kiiresse lõppmängu. Kanepi oligi juba lähedal kodinate kokkupakkimisele, jäädes 1:5 taha, kuid võttis järele ja võitis lõppmängu 8:6!

Viimane sett algas sarnaselt esimesele 3-0 eduseisuga. Aga võrreldes avasetiga suutis Kanepi edu hoida 4:1-ni, siis 5:1. Kerber murdis veel korra vastugi ja vähendas vahet, kuid viimases geimis oli Kanepi ülikindel ja võit oli tõsiasi!

Kanepi lõi matšis kuus ässa Kerberi üheksa vastu. Mõlemad tegid viis topeltviga. Sundimata vigade arv oli vastavalt 27 ja 17.

Kanepi vastane kolmandas ringis on ameeriklanna Alison Riske, kes oli üle poolatar Urszula Radwanskast. Järgmisel nädalal 23-aastaseks saav Riske asub maailma edetabelis 126. kohal. Avaringis oli ta üle 31. asetusega Romina Oprandist. Kanepi ja Riske kohtuvad esmakordselt.