See artikkel on trükitud:
Inglased võtsid Wembleyl kerged kolm punkti DELFI
13 Oct 2007 EWR Online

Inglismaa jalgpallikoondis tegi Eesti meeskonnaga asjad selgeks juba esimese 34 minutiga, mil Mart Poomi selja taha lendas kolm palli. Rohkem väravaid ei sündinud ja inglased said Wembley staadionil 3:0 võidu.

Inglased andsid kohe kohtumise avaminutitel oma eesmärkidest selgelt teada. Avavilest oli kulunud vaid kümmekond sekundit, kui Joe Cole pääses Eesti karistusalas ohtlikku situatsiooni. Cole`i antud söödu hetkeks oli aga inglaste ründaja Michael Owen jõudnud suluseisu.

Teisel mänguminutil magas kodumeeskonna kaitse maha Joel Lindpere sööstu, kes sai trahvikasti joonelt vabalt löögile. Kahjuks lendas nahkkera väravast mööda.

Inglased said oma tahtmise ehk kiire värava juba kümnendal minutil. Paremal äärel vahetati osavalt sööte ja Shaun Wright-Phillips sai trahvikastis löögile. Taavi Rähn ei suutnud poolkaitsjat takistada ja pall maandus Mart Poomi lähemas nurgas.

33. minutil sai hea söödu Eesti karistusalas Wayne Rooney, kes lõi külmavereliselt 2:0. Vaid minut hiljem oli inglaste eduseis juba 3-väravaline, kui Taavi Rähn suunas peaga palli oma väravasse.

Teisel poolajal mängisid inglased väga rahulikult. Eestil tekkisid seetõttu ka omad võimalused, kuid väravani siiski ei jõutud. Kõige lähemal oli skoori tegemisele Joel Lindpere, kelle karistusala joonelt tehtud löögi inglaste puurivaht Paul Robinson tõrjus. Inglaste omad võimalused lõppesid teisel poolajal enamasti suluseisuga.

Wembley staadionil, mille renoveerimiseks kulutati 18,3 miljardit Eesti krooni, jälgis mängu 88000 pealvaatajat, neist 1800 olid Eesti poolehoidjad.

Eesti algkoosseis: Mart Poom, Enar Jääger, Andrei Stepanov, Raio Piiroja, Dmitri Kruglov, Taavi Rähn, Aleksandr Dmitrijev, Ragnar Klavan, Joel Lindpere, Tarmo Kink (62. Kristen Viikmäe), Kaimar Saag.

Inglismaa algkoosseis: Paul Robinson, Micah Richards, Rio Ferdinand (46. Joleon Lescott), Ashley Cole (49. Phil Neville), Sol Campbell, Joe Cole, Steven Gerrard, Gareth Barry, Shaun Wright-Phillips, Michael Owen (70. Frank Lampard), Wayne Rooney.