See artikkel on trükitud:
Hoki: Kanada - Šveitsi 0:2!
18 Feb 2006 EWR Online
Olümpia hokiturniiril jätkuvad üllatused. Avavoorus selgelt (0:5) Soomele alla jäänud Šveits võitis teises mängus Tšehhimaa 3:2 ja laupäeval oli kolmandas mängus parem ka tiitlikaitsjast Kanadast 2:0! Skoori avas esimese kolmandikaja eelviimasel minutil Paul di Pietro ning sama mees kasvatas teise perioodi üheksandal minutil arvulisest ülekaalust skoori 2:0-le. Kanada oli vahet vähendamas, kuid pärast pikka nõupidamist otsustas venelasest peakohtunik Vjatšeslav Bulanov šveitslaste väravavahi, Kanadas sündinud Martin Gerberi (Carolina Hurricanes) kindasse püütuna väravajoonele jõudnud litri siiski väravaks lugemata jätta.

Šveitslastel kulus 82 aastat, et olümpiaajaloo suurima allajäämise (0:33 esimestel talimängudel 1924. aastal Chamonix's) kanadalastele tasuda.