FOTOD: Ronaldo pisarad muutusid naeruks! Portugal alistas EMi finaalis lisaajal Prantsusmaa
Sport | 10 Jul 2016  | EWR OnlineEWR

11. juuli 2016
Delfi Sport
Portugal võitis jalgpalli EMi finaalis Prantsusmaad

Jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalis Pariisis tegi ajalugu Portugali koondis tulles esimest korda tiitlivõitjaks. Finaalis alistas Portugal lisaajal Ederi väravast Prantsusmaa 1:0. Värav sündis 109. minutil kauglöögist.

Mäng algas Portugalile löögiga allapoole vööd, sest juba 25. minutil tuli põlvevigastuse tõttu platsilt välja vahetada nende ründetäht Cristiano Ronaldo. Prantsusmaa dikteeris esimest poolaega, kuid väravat ära lüüa ei suudetud. Kiiduväärselt tegutses ka Portugali väravavaht Rui Patricio.

Teisel poolajal oli mäng võrdsem, ent ikkagi pigem kerge ülekaal Prantsusmaal. Teisel üleminutil jäi puudu mõni sentimeeter, et vahetusmees Andre-Pierre Gignac oleks finaali lõpetanud. Post päästis Portugali.

Lisaaja 108. minutil põrutas Portugali poolelt karistuslöögi latti Raphael Guerreiro ning minut hiljem otsustas kohtumise Ederi tabamus umbes 22-23 meetri pealt.

Eelinfo:

Kas Cristiano Ronaldo võidab lõpuks tiitli ka koondisesärgis või suudab Prantsusmaa kodupubliku toel karika 16 aasta järel taas enda peade kohale tõsta?

Kui Prantsusmaa on väljalangemismängudel alistanud nii Itaalia kui Saksamaa, siis Portugali jaoks on finaalmäng sisuliselt esimene kohtumine sel turniiril, kus nende vastaseks on klassikalises mõttes suur meeskond - alagrupis mängiti Islandi, Ungari ja Austriaga, play-off'is järjest Horvaatia, Poola ja Walesiga.