See artikkel on trükitud:
Erna retke võitsid Eesti reservohvitserid ETV24
05 Aug 2006 EWR Online
Tänavuse Erna retke võitsid Eesti reservohvitserid kapten Raul Hindov, leitnant Kaido Ruul, nooremleitnant Tiit Riisalo ja reamees Alar Nigul.
Teiseks tuli Scoutspataljoni I võistkond ja kolmandale kohale KVÜÕA(Sõjakool), teatas korraldustoimkond. Võru naiskodukaitse võistkond tuli 29 võistkonna seas 23. kohale. Parim välisvõistkond oli Saksamaalt, kes platseerus üheksandaks.

Võistlus algas teisipäeval dessandiga Salmistu randa. Erna retk hõlmas 2000 ruutkilomeetrit, võistlejail tuli läbida umbes 150 kilomeetrit ekstreemsel maastikul vaenlase vastutegevuse tingimustes. Erna Seltsi presidendi, kapten Meelis Rätsepa sõnul nõuab sellise raja läbimine mitte ainult füüsilist sitkust, vaid ka suurepärast stressitaluvust ja meeskonnavaimu.

Ligi viis päeva väldanud võistluse kestel katsusid kümne riigi 29 võistkonda jõudu laskmises, veetakistuse ületamises, haavatu transportimises, esmaabi andmises, ületati takistusribasid, täideti luure- ja orienteerumisülesandeid ja anti linnalahing.

Retke katkestasid Prantsusmaa ja Pärnu ÜJVP võistkonnad, kolmeliikmelisena jõudsid finišisse, kuid lõpetasid edukalt Võru naiskodukaitse, Kaitseliidu Valga maleva, Läti, Soome ja Taani II võistkond. Võistlusreeglite rikkumise tõttu diskvalifitseeris kohtunikekogu Tagalapataljoni võistkonna.

Erna retk 2006 korraldasid 450 inimest, võistkondade tugiisikuid oli 80, vastutegevuses osalesid Scoutspataljoni ja Kaitseliidu mehed ja naised. Korraldajad annavad oma panuse vabatahtlikult ja ilma palgata, enamus oma vabast või puhkuse ajast.

Võitjate autasustamine toimub laupäeva õhtul kell 20.00 klubis Terraarium.

Erisaade "Erna retk 2006" on Eesti Televisioonis 12. augustil kell 20.00.