See artikkel on trükitud:
Eestlaste medalilootused täna ei täitunud
03 Aug 2012 EWR Online
Londoni olümpiamängudel oli täna võistlustules 12 Eesti sportlast, kellel kõrgeid tulemusi näidata ei õnnestunud.
Sõudmise paarisaerulistel neljapaatidel krooniti olümpiavõitjaks Saksamaa. Eesti nelik - Kaspar Taimsoo, Allar Raja, Tõnu Endrektson ja Andrei Jämsä - jäi esimesena medalist ilma, kaotades võitjale 4,48 sekundit. Teise kohta sai Horvaatia, kolmanda Austraalia, vahendab ERR Sport.

Martin Padar piirdus olümpiamängudel judo raskekaalus vaid avaringiga, kus kaotas kuubalasele Oscar Braysonile ipponiga. Padari teekond neli aastat tagasi lõppes kaheksandikfinaalis.

Triin Aljand sai täna naiste 50 meetri vabaltujumises ajaga 25.33 19. koha ning ei pääsenud edasi poolfinaali. Parima ajaga 24.51 jõudis poolfinaali hollandlanna Ranomi Kromowidjojo.

Tõkkejooksja Rasmus Mägi jaoks lõppes olümpiadebüüt Londonis 27. kohaga. Mägi, kes Helsingi EM-il viis Eesti rekordi 49.54 peale, sai täna teises eeljooksus 50.05-ga viienda koha. Eeljooksude kiireim oli 48.33-ga Javier Culson Puerto Ricost.

Meeste kuulitõukes sai Raigo Toompuu kirja tulemuse 18.91 meetrit, mis tagas talle kokkuvõttes 30. koha. Parima tulemuse sai ameeriklane Reese Hoffa 21.36 meetriga, finaalipääsu tagas tulemus 20.25.

Purjetajatest olid täna võistlustules Deniss Karpak Finnil, Karl-Martin Rammo Laseril ja Anna Pohlak Laser Radialil.

Londoni olümpiamängude Finn klassi purjetamise üheksandas ja kümnendas sõidus sai Deniss Karpak 11. koha. Samal positsioonil lõpetas Karpak ka üldarvestuses. Seega oli ta esimene, kes medalisõidust välja jäi.

Anna Pohlak sai klassi Laser Radial nii seitsmendas kui ka kaheksandas sõidus 36. koha. Kokkuvõttes kerkis liidriks belglanna Evi van Acker, järgnevad iirlanna Annalise Murphy ja hollandlanna Marit Bouwmeester. Pohlak on 35.

Karl-Martin Rammo jäi täna võistlejaterivi teise poolde. Olümpiamängude purjeregatil peeti täna Laser klassis seitsmes ja kaheksas sõit, kus Karl-Martin Rammo sai vastavalt 31. ja 30. koha. Kokkuvõttes on Rammo 100 miinuspunktiga 13. kohal. Juhib austraallane Tom Slingsby 23 punktiga.

Londoni olümpiamängude naiste seitmevõistluses oli Grit Šadeiko avapäeva järel 38 osaleja seas 3600 punktiga 26. kohal. Võistluse liider on britt Jessica Ennis, teisel kohal on leedulanna Austra Skujyte.