Eestlased Scotiabank Toronto Waterfront Maratonil
Sport | 30 Sep 2007  | EWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Pühapäeval toimunud Toronto Waterfront Maratonil osalesid ka mõned Eesti sportlased. Täismaratonist (42.195 km) võtsid osa tänase Eesti edetabeli kolmas number Kaupo Tiislar, kes saavutas oma hooaja tipptulemuse 2:33:37, tulles selle tulemusega maratoni absoluutarvestuses 26ndale kohale. Teise eestlasena osales Eesti kõigi aegade edetabelis kolmandat kohta hoidev Toomas Tarm. Üle kahe aasta jälle maratonis oma võimeid proovinud Tarm saavutas ajaga 2:46:17 kokkuvõttes 40nda koha.

Osaleda võis ka lühematel distantsidel ja 5 km jooksus saavutas endine Eesti keskmaa distantside valitseja Maile Mangusson naiste üldarvestuses auhinnalise kolmanda koha ajaga 19:58.

Maratoni esimesed kuus kohta kuulusid Aafrika päritolu jooksjatele. Üldarvestuses võitis tugeva lõpuga John Kelai Keeniast ajaga 2:09:30. See tulemus on kõige aegade kiireim mis joostud Kanada pinnal. Teiseks tulid Daniel Rono Keeniast ajaga 2:09:36 ja kolmandaks Kasime Adilo Etioopiast ajaga 2:10:20. Naiste arvestuses võitis Asha Gigi Etioopiast ajaga 2:33:16.