Eesti võitles vapralt, kuid jäi inglastele kodus 0:1 alla
Sport | 12 Oct 2014  | EWR
  FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
Delfi Sport

Eesti jalgpallikoondis sai käimasoleval EM-valikturniiril juba teise 0:1 kaotuse, kui jäi Lilleküla staadionil Wayne Rooney 74. minuti karistuslöögist alla Inglismaale.

Mängu valitses oodatult Inglismaa koondis, kuid avapoolajal kuulsad külalised väravat lüüa ei suutnud. Eesti mäng muutus selgelt raskemaks teise poolaja alguses, kui vahetati välja Konstantin Vassiljev ning teise kollase kaardi tõttu pidi väljakult lahkuma kapten Ragnar Klavan.

Eesti suutis inglaste survele vastu pidada 74 minutit, siis otsustas mängu saatuse külaliste kapten Rooney, kes saatis täpse karistuslöögi lähemasse alanurka. Eesti puurivaht Sergei Pareiko sai küll käed vahele, kuid pall maandus posti kõrvale väravasse.

Rooney pääses veel lisaminutitel Pareiko vastu ka üks-ühe vastu, kuid siis suutis meie väravavaht Manchester Unitedi ründaja löögi oskuslikult tõrjuda.

Inglismaa jätkab ka E- alagrupi liidrina, olles võitnud kõik kolm senipeetud kohtumist. Eestil on kirjas nüüd võit ja kaks kaotust, sest kodus alistati Sloveenia 1:0 ning Leedule jäädi võõrsil alla 0:1.

Eesti ja Inglismaa olid varem kohtunud kahel korral. 2008. aasta EM-valikturniiril jäi Eesti inglastele nii kodus kui võõrsil alla numbritega 0:3.