See artikkel on trükitud:
Eesti kindlustas koha 12 tugevama tennisenaiskonna seas ERR
07 Feb 2010 EWR Online
Kaia Kanepi kindlustas Eestile tennise Föderatsioonide karikavõistlustel matšivõiduks vajaliku 3:0 edu Argentina vastu; laupäeval saadud pisivigastusest taastunud Kanepi alistas Araza Saluti (WTA 360) 6:1, 6:1.

Avageimi võitis Kanepi tänu heale servile. Kaks eksimust lasid argentiinlannal geimi keskel viigistada 30:30, kuid järgmised kaks punkti läksid kindlalt eestlannale. Teises geimis jäi Kanepi 0:40 taha, kuid võitis siis viis punkti järjest ja sai kirja esimese murdegeimi, vahendas ERRi spordiportaal.

Paraku andis Kanepi pallingugeimi kohe tagasi. Ta alustas geimi küll ässaga, kuid lasi seejärel Salutil geimi domineerida. Seejärel ei andnud eestlanna kolmes geimis Salutile ühtegi punkti ning läks 5:1 ette. Avasetis viimaseks jäänud geimis sai Kanepi 40:30 ette. Settpunkti mängides säilitas ta kindluse ning lõpetas seti 22 minutiga.

Teise seti alustuseks jäi Kanepi 30:40 taha, kuid pööras seejärel pikkades pallivahetustes mängu enda kasuks ning alustas setti vastase pallingugeimi murdmisega. Oma servigeimis tegi eestlane aga mitu kerget eeskäe viga ja lasi 19-aastasel argentiinlasel viigistada.

Kanepi ei lasknud end sellest häirida ja pani vastase aina suurema surve alla. Neli järjestikust geimivõitu viisid Kanepi 5:1 ette.

Kohtumise viimases geimis läks Kanepi 40:15 ette ning omas kaht matšpalli. Salut lõpetas kohtumise topeltveaga ning Eesti sai otsustava matšivõidu.

Võit Argentina üle tähendab, et Eesti pääseb Maailmaliiga esimese grupi üleminekumängudele. Ühtlasi on Eesti kindlustanud koha 12 tugevama naiskonna seas.