FB   Tweet   Trüki    Comment   E-post
foto
Nora Kutti (Foto: mastersathletics.net)
22.08.2015 12:00

Lyonis Prantsusmaal peetud kergejõustikuveteranide maailmameistrivõistlused olid osavõtjate arvu poolest maailma suurim staadionitel peetav kergejõustikuvõistlus maailmas. Võistlustest võttis osa üle 8000 seeniorsportlase. Eesti 40-liikmeline koondvõistkond oli kõigi aegade tugevaim, sest võistkonnas olid 10 enim tiitlivõistluste medaleid võitnud eesti sportlast eesotasas Helvi Eriksoni, Leili Kaasi, Nora Kutti, Ants Palmari, Jürgen Lambi, Eha Rünne ja teistega ja medalitele tuli kõvasti lisa. Eestlased võitsid erakordsed 25 medalit, neist 14 kuldmedalit.

Klass omaette oli pühendumise ja elustiiliga spordietalon Nora Kutti, kes võitis N90 klassis koguni 6 kuldmedalit – kõikides heidetes ja heidete viievõistluses. Ants Palmar M75 võitis kõik kolm kavas olnud käimisdistantsi – 5 km, 10 km ja 20 km. Helvi Erikson sai samuti kolm kuldmedalit – kettaheites, raskusheites ja vasaraheites. Kuldmedali võitis M75 kaugushüppes Juhan Tennasilm tulemusega 4.38 ja Jürgen Lamp M70 kolmikhüppes tulemusega 10.18, vahendab kergejõustikuliidu kodulehekülg.

Ülitugeva konkurentsiga võistlustel leppis Eha Rünne N50 kettaheites tulemusega 44.64 hõbemedaliga, võitmiseks olnuks seekord vaja uut maailmarekordit. Asta Satsi (N80) ja Hilja Bakhoff (N85) said heidetes kumbki 4 hõbemedalit. Mare Külv N55 sai hõbeda kettaheites tulemusega 34.86 ja heidete viievõistluses. Hõdemedali võitis samuti Jürgen Lamp M70 kaugushüppes tulemusega 4.41.

Pronksile jäid Juhan Tennasilm 100 m jooksus, Anton Laus M80 kuulitõukes, Helvi Erikson N75 odaviskes, Heidi Siimumäe N45 klassi raskusheites, Lembit Talpsepp M60 klassi heidete mitmevõistluses. Leili Kaas N80 klassis sai pronksmedali kõrgushüppes, 200 m jooksus ja kuulitõukes. Pronksmedali võitis ka M70 klassi teivashüppes Mati Tiidre tulemusega 2.80.

Medalite üldarvult võitis Eesti sajakonna riigi arvestuses ülikõrge 12.koha, edestades selles arvestuses paljusid spordi suurriike.