Eesti kaotas Rootsile, Ibrahimovic tõusis rekordimeheks
Delfi Sport
Andres Vaher, Stockholm
Priit Simson, Stockholm
Sõpruskohtumine jalgpallis. Eesti-Rootsi Sõpruskohtumine jalgpallis. Eesti-Rootsi
Eesti jalgpallikoondis kaotas Stockholmis peetud maavõistlusmängus Rootsile 0:2. Mõlemad väravad lõi rootslaste ründekuulsus Zlatan Ibrahimovic.

Avavärava lõi Ibrahimovic juba 3. minutil nurgalöögijärgsest olukorrast. Kuigi Sergei Pareiko suutis palli püüda, ületas see enne napilt väravajoone ja kohtunikud fikseerisid õigustatult värava.

Teise tabamuse sai PSG ründetäht kirja 24. minutil, kui saatis ilusa kannalöögiga väravasse paremalt äärelt tulnud tsenderduse. 32-aastane Ibrahimovic tõusis ühtlasi Rootsi koondise kõigi aegade suurimaks väravakütiks. Tema arvel on nüüd 99 koondisemänguga kokku 50 väravat.

Eestilgi oli täna häid momente, aga määrustepärast vastuväravat lüüa ei õnnestunud. Suluseisust lõi 60. minutil värava Henrik Ojamaa.

Nii Eesti kui Rootsi jaoks oli tegemist viimase EM-valiksarja eelse mänguga. Eesti alustab valikturniiri esmaspäeval kodus Sloveenia vastu, Rootsi mängib samal ajal võõrsil austerlastega.