26 Mar 2008 EWR Online
Eesti võitis sõpruskohtumises Kanadat 2:0
26.03.2008
-Ülo Josing

Eesti jalgpallikoondis naases Tarmo Rüütli juhendamisel võitude teele, alistades tulemusega 2:0 Kanada rahvuskoondise.

Hoolimata ülikeerulistest ilmastikutingimustest algas mäng Lilleküla staadionil vaid paariminutilise hilinemisega. Esimese tõeliselt ohtliku pealelöögini jõudsid 11. minutil kanadalased, Pavel Londakul õnnestus vastaste karistuslöök siiski tõrjuda. Eestil esimesel poolajal häid väravavõimalusi luua ei õnnestunud, ka Kanada meeskond rohkem midagi väga ohtlikku Eesti värava all ei korraldanud. Mängu protokolli läks kirja vaid Julian de Guzmani 39. minutil teenitud kollane kaart.

Teisel poolajal hakkasid huvitavad sündmused arenema peale 56. minutit. Tarmo Rüütli vahetas Ragnar Klavani asemel mängu Oliver Konsa. 58. minutil teenis Eesti oma esimese kollase kaardi, karistada sai Aleksandr Dimitrijev. Minut hiljem jõudsid Rüütli hoolealused ka esimese tõeliselt ohtliku olukorrani, paremalt äärelt pääses vasturünnakule Oliver Konsa. Konsa tsenderdas palli värava ette ning Kanada meeskonna kaitsja Paul Stalteri suunas selle oma väravasse.

Peale väravat tegi Tarmo Rüütli veel mitu olulist vahetust. Ats Purje asemel jooksis väljakule Vjatšeslav Zahovaiko, Aleksandr Dimitijevi asemele Martin Vunk ning Tarmo Kinki asemele Urmas Rooba.

90. minutil sepistasid kaks vahetusmeest ka Eesti teise värava. Urmas Rooba söödust pääses Kanada kaitseliinist läbi Zahovaiko, kes oma võimaluse ka külmavereliselt lõppseisuks realiseeris.