See artikkel on trükitud:
Andrus Veerpalu sõitis MMil kullale! (VIDEO) ERR
20 Feb 2009 EWR Online
Kahekordne maailmameister, kahekordne olümpiavõitja: 38-aastasest Veerpalust sai vanim suusatamise maailmameister. Foto: Eurosport News - pics/2009/02/22871_1_t.jpg

Kahekordne olümpiavõitja Andrus Veerpalu lisas oma tiitlivõistluste medalikollektsiooni veel ühe kuldmedali, kui võitis Libereci MMi 15 km klassikasõidu.

Veerpalu edestas kodupubliku ees sõitnud tšehh Lukas Bauerit 6,3 sekundiga. Kolmandana ületas finišijoone soomlane Matti Heikkinenen, kes jäi Veerpalust maha 16,4 sekundit.

Veerpalust koha võrra varem startinud Jaak Mae lõpetas sõidu 5. kohaga. Veerpalu püüdis Mae distantsi algusosas kinni ning edasi sõitsid nad koos paarisrakendina. Mae kaotas Veerpalule 30,7 sekundit.

Teised Eesti suusatajad esinesid kahvatult. Aivar Rehemaa oli lõpuks 39. kaotades Veerpalule 2.43,6. Võistlusjärgses intervjuus tunnistas Rehemaa, et läks täielikult alt määrdega. Algo Kärp sai 57. koha kaotades 4.32,2.

Tänane kuld on 38aastasele Veerpalule kokku kuues medal tiitlivõistlustelt. Maailmameistritiitel on tal ka 2001. aasta võistlustelt Lahtis, kus ta võitis kirkaima medali 30 km klassikadistantsil.